Provoněné odpoledne v Českých Budějovicích

Esenciální oleje a rostlinné výtažky se v historii vyskytují od nepaměti. Existuje spousta záznamů a legend  o jejich používání. Například bible obsahuje přes 200 odkazů na aromatické látky. Všichni jistě známe legendu jak  tři králové přinesli darem právě  narozenému Ježíškovi kadidlo, myrhu a zlato (což  byl také olej –  jedle balzámová). Mimochodem právě tyto tři oleje, mimo jiné,  jsme při naší  přednášce měly možnost poznat.

Esenciální  oleje jsou v současné době získávány moderními metodami z rostlin, stromů, květů, kořenů a semen technologii kontrolované parní destilace. Máme možná novější metody pro jejich získání, ale způsoby jejich užití jsou po tisíce let stejné. Oleje jsou používány na všech úrovních lidského bytí: fyzické, mentální emocionální, duševní i duchovní. Způsoby aplikace jsou různé. Můžeme je použít povrchovou aplikací, difúzí, přímou inhalací. Esenciální oleje jsou složkou parfémů, krémů, mastí. Difuzéry nám umožňují rozprašovat jemnou mlhu esenciálních olejů do vzduchu, bez zahřívání, na rozdíl od různých aromatických lamp a svíček. Výzkumy dokazují, že difúze určitých olejů pomáhá redukovat bakterie, plísně, nepříjemné pachy. Na duchovní úrovni dokáže uvolnit napětí a vyčistit mysl, může zlepšit koncentraci. Oleje také stimulují hormonální systém a podporují imunitní systém.

Celé odpoledne nás v českobudějovickém centru provázely vůně a chutě. Poznaly jsme vůně a také chuť některých citrusů a máty, cítily jsme sílu biblického kadidla a myrhy. Provoněly jsme naše centrum Vírou a Hojností. Prostě bylo to krásné odpoledne s úžasnými lidmi a úžasnými oleji!

Iva