Dělej, co tě baví, a pomáhej tím druhým

Narozeninová oslava bez dárků

Chystáte se oslavit své narozeniny, ale nechcete už žádné další láhve s alkoholem, knihy, nebo ponožky? Tak vyměňte své dárky za pomoc tam, kde to má smysl!

Běž, choď nebo pojeď! Pro dobrou věc!

Chystáte se zdolat první maraton, Vltavu, himalájskou osmitisícovku, jizerskou padesátku, nebo přespolní běh ve vedlejší Lhotě? Je to jedno! Nejdůležitější je mít svůj cíl a na jeho „velikosti“ nezáleží! Pokud ho spojíte s cílem uspořádat výzvu pro dobrou věc, váš dobrý pocit v cíli se znásobí, a to ne jednou!

Zkuste nabídnout metry své trasy k „odkupu“, nebo se nechte motivovat „Pokud se mi podaří vybrat částku XY / do prvního dubna, postavím se na startu do první lajny!“ No a vězte, že výhody zveřejnění vašeho cíle budete mít i vy, protože pod dohledem se lépe trénuje.

Uspořádej akci, co umí pomáhat

Bleší trh, koncert, bazar s oblečením, fotbalový zápas, nebo sobotní grilovačka na návsi. Pokud víte, že se sejde parta lidí, co umí táhnout za jeden provaz, ale i pro ostatní, uspořádejte při té příležitosti kasičkovou sbírku. Třeba na nákup silikonového modelu prsů, na kterém učíme (koho potkáme) samovyšetření prsu.

Změň(te) se. Nejen kvůli sobě…

Listopadový knírek už je oholen, ale stále je tu něco, co by mohlo jít pryč? Povánoční pětikilo v pase, zapraný baloňák, nebo mánička na hlavě? Možná, že i ve vašem okolí je někdo, kdo by vás viděl radši v kratším sestřihu, nebo slušivějším kabátu a možná jsou mezi nimi i tací (třeba manželka), která by za to i neváhala zaplatit. Co to zkusit s námi? Taková výzva  „Vlasy dolů pro onkologické pacientky“, může změnit nejen váš život, ale třeba i život někoho, komu se momentálně převrátil vzhůru nohama kvůli nemoci a zazvonil u našich dveří.

Jak na to?

Dobře si rozmyslete, jestli ty nové ponožky opravdu nepotřebujete, jestli se nebojíte zkusit něco nového a nebo jestli vám nebude ten dlouhý culík, který nosíte už od střední, chybět.  Pokud ne, pak:

 • jděte na Darujme.cz
 • založte si během pár vteřin si svůj dárcovský profil
 • vyberte si jeden z našich projektů
 • vytvořte svou osobní výzvu
  Tou vysvětlíte, proč to děláte, o co jde, nebo dobu, kdy bude možné darovat.
 • stanovte si cílovou částku
  Tu můžete při dosažení libovolného limitu také sami navýšit, a to už je motivace i pro toho největšího strýčka Skrblíka z vašich přátel. Nebojte se, že vaši výzvu nikdo nepodpoří! Nemusíte mít ani strach o peníze vašich přátel, portál Darujme podporuje zabezpečené on-line platby kartou, bankovní převody i platby pomocí nástroje PayU. A všechno je to jednoduché a trvá to pár minut. Pokud strýček z Kačerova bude potřebovat potvrzení o daru, zaškrtne příslušné políčko a potvrzení dorazí na jeho email.
 • šiřte svou výzvu, kde se dá!
  Pošlete emaily svým blízkým, sdílejte na sociálních sítí a poproste o to i další! A nebojte se, sami v tom nezůstanete!

 

Pokud budete mít strach, že se s tvorbou výzvy na Darujme.cz nepoperete, neváhejte se ozvat, pomůžeme vám!

Peer to peer fundraising (P2P fundraising)  je postaven na aktivitě jedince, nebo skupiny lidí, kteří se rozhodnou podpořit svými aktivitami někoho jiného! Princip spočívá v tom, že pro podporu svého rozhodnutí, nebo snahy osloví své blízké, přátele, nebo i cizí lidi, kterým je jejich aktivita blízká, sympatická, nebo se kterou se ztotožňují. Oslovují je zejména prostřednictvím sociálních sítí, nebo přímo na místě, kde se koná akce, která s danou výzvou souvisí. Finanční prostředky, které se během určité doby podaří vybrat pak putují pro zvolený projekt, osoby, nebo aktivity, které jsou všem od začátku známy.

Kontaktujte nás

Petra Plánková

Marketingová manažerka

Tel: 720 958 625

Daniela Tobrmanová

Fundraising

Tel: 777 179 805

 

 

 

 

 

 

Back to Top