Další poradny

Online poradna Znám své léky

Téměř každý z nás dnes užívá nějaké léky – někteří jeden, dva přípravky, jiní i deset a více pilulek denně. Tyto léky, které nám často předepisují různí lékaři, dále kombinujeme s volně prodejnými přípravky nebo bylinkami. Příbalové létáky v naprosté většině případů nečteme a tak nějak doufáme, že je a bude všechno v pořádku. Léky ale nejsou jen tak ledajaká věc. Některé konkrétní kombinace léků s jinými přípravky, pokrmy či bylinkami mohou mít neblahé následky na naše zdraví a snížit účinnost léčby. Je proto načase se o své léky začít více zajímat!

Bezplatná online poradna Znám své léky vám pomůže vyznat se v lécích, které užíváte, odhalit případné interakce, tj. vzájemnou nesnášenlivost léčiv, a poukázat na konkrétní potraviny a bylinky, kterým byste se měli vyhnout.

Poradna je určena pro pacienty i jejich rodinné příslušníky, kteří užívají více různých léčivých přípravků (na předpis nebo volně prodejných). Poradna není v žádném případě náhradou odborných rad lékaře, pouze doplněním informací pro pacienty, jež mají zájem se dozvědět víc.

Znám své léky

 

Zdroj: ČT24

 

Online poradna Najdi lékárnu

Stránky Najdi lékárnu nabízí mimo jiné službu hledání lékových interakcí.

Hledání probíhá online a na základě dat z U. S. National Library of Medicine, která se někdy liší od dat v českých databázích lékových interakcí.

Lékové interakce se zobrazují i v detailu ke každému léku, takže uživatel může velmi rychle zjistit, zda náhodou není kombinace léčiv považována za nebezpečnou.

Najdi lékárnu

Česká asociace pracovníků linek důvěry České republiky

Linky důvěry jsou pracoviště poskytujících telefonickou krizovou pomoc. K přednostem této služby patří snadná dostupnost (linku důvěry je možné kontaktovat v okamžiku, kdy je to nejvhodnější – není nutné se objednávat). Předností služeb linek důvěry je jejích anonymita, odborná způsobilost, dobrá dostupnost a  provázanost s dalšími službami.

Česká asociace pracovníků linek důvěry

Psychoonkologická poradna

Psychoonkologové pracující na onkologických pracovištích a hospicích zodpovídají Vaše dotazy týkající se psychologické péče o onkologicky nemocné.

Psychoonkologická poradna

Centra léčby bolesti

Centra léčby bolesti

 

Back to Top