Direct mailing

Spolek Mamma HELP ukončil k 30.6.2020 svou činnost.

Historie projektu:

Přišel Vám také náš dopis?

Od roku 2009 spolupracujeme s agenturou, která se zabývá oslovováním jednotlivců s cílem získat peníze pro neziskové organizace z oblasti zdravotnictví. Společně se snažíme vytvořit databázi dárců, kteří jsou ochotni Mamma HELPu nyní i v budoucnu pravidelně přispívat.

Z takto získaných peněz hradíme alespoň částečně provoz dosavadních osmi Mamma HELP center, a pokud to půjde, budeme se snažit tuto síť poraden po republice ještě rozšířit.

Doposud jsme se pro zajištění finančních zdrojů obraceli hlavně na firmy a další komerční subjekty, využívali jsme nejrůznější dotace a granty ze státních zdrojů a rozpočtů samospráv, oslovovali jsme nadace a další dostupné fondy, a část peněz jsme také získávali vlastními aktivitami – prodejem či dražbou Růžové výšivky, provizí ze sbírky Ligy proti rakovině (Český den proti rakovině), z registračních a členských příspěvků, z benefičních večerů, dražby klobouků, prostřednictvím dárcovských SMS…

Jsme velkou a poměrně známou organizací a to byl také rozhodující impuls k tomu, abychom zkusili i další, novou cestu. Ekonomická situace, kterou netřeba připomínat, nás k tomuto kroku vybídla rovněž – firmy i stát nás momentálně nemohou podpořit tak výrazně jako dosud. A tak pravidelně rozesíláme dopisy, jimiž oslovujeme zcela neznámé lidi.

Snažím se jim vysvětlit, jaké to je, když ženu postihne život ohrožující nemoc a zasáhne ji navíc na tak intimním místě. Snažím se popsat naše pocity, objasnit situace, které nastanou a které řešíme spolu s našimi blízkými, někdy také zcela samy. Snažím se sdělit, jak všechno může usnadnit vhodná podpora a pomoc, kterou v Mamma HELP centrech nabízíme, zatím stále bezplatně. A kolik to ve skutečnosti stojí.

Řadu oslovených naše téma opravdu zajímá, a kromě finanční podpory nám nabízejí i nejrůznější pomoc osobní, za což jsme velmi vděčni. Je třeba dodat, že adresáty vybírá počítač (z databáze, vytvořené z veřejně dostupných zdrojů) – ani my, ani agentura samozřejmě nemůžeme vědět, kdo se za adresou skrývá. Někdy se dopis bohužel vrátí jako nedoručitelný, někdy se stane, že oslovíme člověka, který je právě sám také nemocný, někdy dopis přijde do rodiny, kde někdo na nádorové onemocnění zemřel – to jsou i pro nás situace velmi bolestné a těžké. Snažím se všem, kteří nám to sdělí, vysvětlit, že nebylo naším záměrem jakkoli je ranit, a samozřejmě databázi díky této zpětné vazbě upravíme.

Nástroj zvaný Direct Mailing funguje už mnoho let na celém světě. Ostatně, i jiné organizace už Vám možná podobné dopisy poslaly – namátkou Zdravotní klaun, Bílá pastelka, SOS dětské vesničky, ale také třeba Zvíře v nouzi a další.

Rozhodnete-li se na základě našeho dopisu příspěvek předtištěnou složenkou na náš účet pro firemní a individuální dárce poslat, stáváte se pro dalších několik let aktivním členem skupiny našich příznivců a budeme Vás proto opakovaně oslovovat. Všem dárcům automaticky pošleme spolu s poděkováním i potvrzení o přijetí daru, vždy po skončení kalendářního roku, aby mohli dar uplatnit v daňovém přiznání.

Držte nám prosím palce, aby těch odpovědí ve formě finančního příspěvku na naše Mamma HELP centra přišlo co nejvíc – tu pomoc opravdu potřebujeme!

Mgr. Jana Drexlerová
ředitelka sítě Mamma HELP center

Back to Top