Mamma BEER

Spolek Mamma HELP ukončil k 30.6.2020 svou činnost.

Historie projektu:

Mamma BEER – první pivo pro ženy s rakovinou prsu

MAMMA

BEER

První pivo pro ženy

s rakovinou prsu

 

Když bojujete s rakovinou prsu, vítáte každou pomoc a každou šanci cítit se alespoň na chvíli zase normální. S Mamma BEER může být boj s rakovinou o něco snažší.

beers

CO JE

MAMMA BEER

Sladká
chuť

Bez
alkoholu

Vysoký
obsah živin

Mamma BEER si zachovává všechny pozitivní vlastnosti klasického piva (jako je obsah živin, vitamínu B nebo draslíku), ale je bez alkoholu. A co je nejdůležitější, má sladkou chuť – vyvinutou speciálně pro potlačení negativních účinků chemoterapie.

Chemoterapie je agresivní léčba, která mimo jiné oslabuje organismus, způsobuje nevolnosti a pacientkám často mění chuťovou senzoriku.

Jídlo jim připadá hořké, chutná po pilinách, nebo po sobě zanechává kovovou pachuť. Protože pacientky méně vnímají sladkou chuť, stává se, že začnou během léčby preferovat sladké potraviny a nápoje. A tehdy přichází na pomoc Mamma BEER – první pivo pro ženy bojující s rakovinou prsu.

POMÁHÁME

ŽENÁM

PŘEKONAT

NÁROČNOU

LÉČBU

Mamma BEER dává ženám sílu do boje proti rakovině prsu – stejně jako nezisková organizace Mamma HELP, která se zasloužila o jeho vytvoření.

Mamma BEER vzniklo v Žateckém pivovaru jako limitovaná edice pivního speciálu pro organizaci Mamma HELP, která nabízí bezplatnou individuální pomoc ženám s rakovinou prsu i jejich rodinám. Posláním piva Mamma BEER je zpříjemnit a usnadnit pacientkám náročnou léčbu a zároveň jim na etiketě předat kontakty na organizaci Mamma HELP, kde mohou v těžkém období najít porozumnění a morální podporu.

Archiv projektu

Zobrazit všechny akce

Back to Top