Výstava fotografií Michael for Mamma HELP v Zábřehu

Výstava fotografií nazvaná Škola Michael for Mamma HELP má za cíl upozornit ženy na riziko zhoubného onemocnění prsu a na nutnost prevence. Nese podtitul: „tak jak to vidí, cítí a vnímá mladá generace fotografů.“ Snímky žáků Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael vznikly v minulém školním roce. Sami studenti říkají: „Začali jsme se o tomto problému, o této nemoci více bavit nejen mezi sebou, ale i s rodiči a kamarády. Přemýšleli jsme, jak vystihnout a zachytit to podstatné, aby fotky oslovily. Toto téma nás posunulo profesně dál, bylo skvělé fotit pro Mamma HELP už proto, že prevence není nikdy dost.“

Studenti fotili pro pacientskou organizaci Mamma HELP, která se již 17 let zabývá podporou a pomocí ženám s rakovinou prsu. Značnou roli v celém projektu hrál i fakt, že v té době rakovinou prsu onemocněla jedna z profesorek školy. Společné emoce a sdílení měly zcela jistě vliv na vzniklé dílo i na lidské dozrání mladých autorů.

Výstava  v Galerii Tunklův dvorec v Zábřehu, nad kterou převzal záštitu starosta města RNDr. Mgr. František John, Ph.D., bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 06.10.2016 v 17 hodin, zpěvem ji doprovodí paní Lenka Hadová. V minigalerii vystavuje sbírku autogramů Jana Veselá. Výstava bude ukončena 27.10.2016. Doufáme, že i vy naleznete ve vystavených fotografiích hloubku jejich společného prožitku. Jste srdečně zváni.

Za Mamma HELP Olomouc Karla Otavová, Michaela Paclíková

Škola Michael for Mamma HELP