A je to opět tady – děti zpět do škol, mammahelpky do center…

… není to tak dávno, kdy jsme se radovaly z letního slunovratu, těšily se na dovolené, chvíle volna, naše centra přešla na prázdninový režim, prostě nastal čas, kdy život zvolní …

Ale, čas nezastavíš, odměřuje stále stejně spravedlivě (přesto jej začínám podezřívat, že nám z něj potajmu sem tam nějakou minutu ukrádá …). Nic nenaděláme, přišlo pozdní léto, čas má blíže k podzimu a to znamená jediné … děti zpět do škol, „mammahelpky“ do center… To byl také jeden z důvodů, proč jsme se včera, v úterý19.8., sešly v našem plzeňském centru. Svolala nás naše koordinátorka Marcela s tím, že čas lenošení končí a naopak je před námi akcemi nabitý podzim!

Jednu z akcí jsme si splnily ještě v tento den. Tak jako ve všech centrech i v našem proběhlo fotografování terapeutek, koordinátorky, garanta centra MUDr. T. Svobody profesionálním fotografem… každá z nás si užila svých pět minut slávy J. Na výsledek si budeme muset chvíli počkat, ale věřím, že naše dobrá nálada a pohoda, která panovala po celou dobu fotografování, bude z hotových snímků patrná.

V pauzách a mezičasech jsme při kávě a něčem na zub stihly probrat nejenom naše dovolené, prázdniny, vnoučata, radosti i starosti … ale především nás Marcel seznámila s několika základními úkoly, které před nás září a říjen staví. Ať je to stěhování našeho centra na novou adresu (patřím k optimistům … tak si od ní slibuji oživení naší činnosti, především jednodušší dostupnost pro klientky a členky centra), dále s plánovanými akcemi v měsíci říjnu … Říjen v růžovém 2014… sobota čtvrtého října -pochod Vyšlápněte si pro zdraví a sobota jedenáctého října – akce Plaveme prsa. Pro mne je stále vše poprvé … tak se těším a zároveň věřím, že nás v tom Plzeňané nenechají samotné. Na druhou stranu jsem si vědoma, že je to také na nás!

Také byla vhodná chvíle na povídání s naším garantem, panem doktorem Tomášem Svobodou. Zajímalo mne, jaké by on pro nás měl nové podněty a nápady, které by přispěly k větší propagaci naší činnosti, dostat se blíže k těm, pro které jsme tady. A dostaly jsme, myslím, výborný tip … nyní bude jenom na nás, zda jej zrealizujeme!

Přiblížil se podvečer, vše co mělo být v ten den řečeno – řečeno bylo… tak přišel čas poděkovat našim hostům, a příslib, že se opět někdy uvidíme…

Nyní ještě nachytat jedny z posledních, letních paprsků, protáhnout ještě lehce čas volnější frekvence, ale druhého září … ZPĚT DO CENTRA!

Ilona Tytlová, Mamma HELP centrum Plzeň

20.8.2014