Avon pochod Klatovy

Je sobotní ráno koncem května a mě čeká cesta vlakem do Klatov, kde se koná již čtvrtý ročník AVON pochodu. Přidávají se ke mně dvě členky plzeňského MHC a vyrážíme směr nádraží. Počasí nám moc nepřeje, je zataženo a fouká nepříjemný vítr. Jsme přesto natěšeny a doufáme, že vše proběhne k naší spokojenosti. Z nádraží nás odváží auto se znakem Klatov. Na náměstí je již veselo, stánek máme připravený a my vybalujeme prospekty a naše výrobky k prodeji.

Nejdříve odstartovali závodníci na kolech a tím zahájili celé sobotní dění. Také tady nás dostihly těžké mraky plné deště a za malou chvilku jsme pocítili jejich nepřízeň. Téměř nám to vzalo celý stánek. Dobrou náladu nám naladila hudební skupina SPIRÁLA. Poté přišel na podium MUDr. Chroust, aby nám představil Mammacentrum Klatovy.

Start vlastního AVON pochodu byl hodinu po poledni. V jeho čele šly mažoretky skupiny MODERN, za nimi pochodovala dechovka ÚHLAVANKA a patroni AVON pochodu. Na závěr byly za přítomnosti MUDr. Mirky Skovajsové a herečky Veroniky Freimanové vypuštěny na náměstí růžové balónky ve tvaru srdce.

My se loučíme a i přes špatné počasí se nám tam líbilo. Těšíme se zase za rok na pátý ročník.

Helena Fišerová, Mamma HELP centrum Plzeň