Baby Day v Českých Budějovicích

Mladé maminky po léčbě rakoviny prsu se svými dětmi se společně sešly v českobudějovickém Mamma HELP centru

Ještě před pěti lety, kdy naše centrum zahájilo svůj provoz zde na jihu Čech, se zdálo být nemyslitelné, že tyto ženy budou mít vůbec šanci těšit se z dalšího, někdy úplně prvního děťátka. Pro mnohé z nich rakovina prsu znamenala konec všech nadějí. Díky posunu v léčbě a přístupu lékařů se však podařilo některým z vyléčených žen splnit si svůj sen!

Na našem společném setkání podpořil maminky svou přítomností a zkušenostmi i spoluzakladatel Mamma HELPu, onkochirurg MUDr. Václav Pecha. Dnešní maminky byly našimi klientkami ještě v době léčby, prožívaly jsme s nimi jejich obavy a těšení se na očekávané potomky, štěstí z jejich narození.

Proto bylo odpoledne plné radosti! Děti si chvilku pohrály s hračkami, které máme v centru připravené pro děti maminek, které si k nám přijdou pro pomoc, proběhly se, posvačily, prohlížely fotografie vystavené v centru.

Tety mammahelpky je zabavily v době, kdy si maminky sdělovaly zkušenosti s léčbou a předávaly důležité kontakty.

Klárka, Samuel, Adrianka, Ondrášek, Josefínka Anna – 5 šťastných dětí, které přišly k nám do centra se svými sourozenci, ještě šťastnějšími maminkami a babičkami.

Domů si všichni odnášeli malé dárečky, které jim budou dnešní den připomínat a věřím, že naše setkání nebylo poslední!

Lída