Blíží se 16. ročník Pinktoberu

Růžový říjen v Hard Rock Cafe bojuje proti rakovině prsu

Praha, 23. 9. 2015 – Pražské Hard Rock Cafe se jako už tradičně chystá na Pinktober, říjnovou kampaň proti rakovině prsu, kterou oblíbený řetězec pořádá již po šestnácté po celém světě. Akci letos podpoří Janek Ledecký, O5 a Radeček, No Name a Vidiek, na programu budou i doprovodné akce a výstava legendárních pinů. Výtěžek z celé akce podpoří organizaci Mamma HELP, která se také aktivně podílí na programu.

 

Pinktober

 

Pinktober se koná každý říjen, aby upozornil na problém rakoviny prsu u žen, podpořil pacientky s tímto onemocněním a pomohl prevenci u zdravých žen. Hard Rock Cafe po celém světě v rámci Pinktoberu získává finanční prostředky, které věnuje na charitativní účely. V České republice byla ke spolupráci oslovena organizace Mamma HELP, která se také aktivně zapojila do tvorby programu Pinktoberu. Vybrané peníze jí pomohou financovat veřejné přednášky zaměřené na prevenci. Ředitelka Mamma HELP, Jana Drexlerová, vysvětluje: “Jsme pacientská organizace, která se snaží pomoci nejen nemocným ženám, ale také udělat něco pro ty zdravé. Už řadu let posíláme naše edukátorky do škol i firem, neziskovek, úřadů a dalších zařízení, s informacemi i účinnou motivací k preventivnímu chování v souvislosti s rakovinou prsu. Těší mě, že na přednášky i cesty po republice získáme potřebné prostředky právě prostřednictví Hard Rock Cafe a Pinktoberu.“

 

Hlavní součástí programu letošního Pinktoberu je série koncertů, kdy se fanoušci mohou těšit hned na čtyři koncertní křty nových alb českých a slovenských interpretů.

Živé akce budou doplněny výstavami fotografií ve spolupráci s Mamma HELP a studenty Střední a vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael, speciálním fotografickým projektem a návštěvníci se mohou těšit také na velkou výstavu legendárních odznáčků – pinů.

Během Pinktoberu bude v Rockshopu v prodeji také několik speciálních triček, pinů a dalších předmětů, na baru se pak bude podávat růžový drink, kdy výtěžek z prodeje bude také věnován na boj proti rakovině prsu.

 

Koncerty

O5 a Radeček ve čtvrtek 1.října

Kapela z jesenických hor O5 a Radeček si ke svému 20 letému působení nadělila Best of album, na kterém najdete třeba nejnovější hit Vloupám se s Márií Čírovou, který právě dobývá česká rádia. Křest alba se odehraje už ve čtvrtek 1. října, a symbolicky tak letošní Pinktober zahájí. Součástí křtu bude také premiéra klipu nového singlu Máš mě na svědomí a autogramiáda kapely.

O5 a Radeček

No Name ve středu 7. října

Slovenská pop-rocková skupina No Name v pražském Hard Rock Cafe pokřtí svou nejnovější desku S láskou. Po koncertu, který se odehraje ve středu 7.října, bude následovat autogramiáda.

No Name

Janek Ledecký ve středu 14. října

Janek Ledecký vydává dlouho očekáváné album Na konci duhy, které obsahuje zbrusu nový materiál, který vznikal mimo jiné ve spolupráci se významným hudebním producentem Gregem Haverem. Koncertní křest se odehraje ve středu 14.října a těšit se fanoušci mohou také na autogramiádu.

Exkluzivně bude tento večer možné zakoupit si jako první Jankovu novou desku právě v Hard Rock Cafe Praha.

Janek Ledecký

Vidiek v pátek 23. října

Slovenská skupina Vidiek symbolicky uzavře sérii koncertů pro Pinktober, a to koncertním křtem své nové desky Vidiek s oblohou. Po vystoupení, které se odehraje v pátek 23.října, se mohou fanoušci těšit na autogramiádu.

Vidiek

Výstavy fotografií

Ve spolupráci s Mamma HELP budou po celý říjen v prostorách Hard Rock Cafe Praha umístěny dva speciální fotoprojekty.

Studenti SŠ a VOŠ reklamní a umělecké tvorby Michael oslovili bývalé pacientky a vytvořili osobité portréty žen, které skrze fotografii oslovují návštěvníky výstavy a předávají svůj vzkaz.

Druhým projektem je fotostěna, na níž budou umístěny malé polaroidové portréty osmi žen. Pod každou fotkou bude napsán stručný příběh každé z žen ovlivněný právě onkologickou diagnózou a hosté mohou těmto dámám psát osobní vzkazy přímo k jejich fotkám na připravenou stěnu.

 

Legendární piny pro Pinktober

Poslední zajímavou součástí programu letošního Pinktoberu pak bude Prague Pin Fest, veliká výstava legendárních odznaků, tzv. pinů. Ty jsou už tradiční součástí světa Hard Rock Cafe a jsou předmětem vášně již mnoha sběratelů. V Praze půjde o druhý ročník této výstavy, která je ve světě unikátní. K vidění zde bude několik skutečně vzácných kousků.

 

1.10. 20:00 křest aba Best Of skupiny O5 a Radeček / 100 Kč

7.10. 20:00 křest alba S láskou skupiny No Name / 200 Kč

14.10. 20:00 křest alba Na konci duhy Janka Ledeckého / 200 Kč

křest alba Vidiek s oblohou skupiny Vidiek / 200 Kč

 

Kontakt

Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1

Další informace najdete na stránce facebook.com/HardRockCafePraha

#PINKTOBER

Hard Rock Cafe PrahaHard Rock Cafe Praha

 

O Mamma HELP

Mamma HELP je největší pacientská organizace, která se v České republice stará o ženy s karcinomem prsu a také o zlepšení informovanosti široké veřejnosti o možnostech prevence a léčby tohoto nádorového onemocnění. Od roku 1999 poskytuje bezplatné poradenství a také bezpečné zázemí a terapeutickou podporu jak nemocným, tak rodině pacientky. Tyto služby nabízí bezplatně v síti svých MAMMA HELP CENTER (v Praze, Brně, Hradci Králové, Zlíně, Přerově, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích), jejich odbornými garanty jsou významní lékaři. Centra ročně zaznamenávají přes 6000 návštěv.

Zdravé ženské populaci už víc jak deset let nabízí přednášky zaměřené na prevenci rakoviny prsu. V programu Využijte svého práva na preventivní prohlídky proškolí ročně víc jak 2000 žen a dívek. Edukátorkami jsou vyléčené pacientky, které posluchačkám mohou nabídnout kromě informací i vlastní zkušenost s nemocí a zvýšit tak jejich motivaci.

Dlouhodobě zajišťuje také provoz AVON linky proti rakovině prsu 800 180 880, denně se na ni obrací kolem třiceti volajících.

www.mammahelp.cz

 

O Hard Rock International

S celkovým počtem 202 provozoven v 64 zemích, včetně 156 cafes a 21 hotelů a 10 kasin, se Hard Rock International (HRI) řadí mezi celosvětově nejuznávanější společnosti. Počínaje kytarou Erica Claptona, Hard Rock dnes vlastní největší sbírku hudebních předmětů, které jsou vystaveny v provozovnách po celém světě. Hard Rock je také známý díky živým hudebním vystoupením, sběratelským kouskům oblečení a obrovskou sbírkou hudebních upomínkových předmětů. HRI vlastní světovou ochrannou známku pro všechny značky Hard Rock. Společnost vlastní, operuje a pronajímá ve franšízách restaurace v předních metropolích, které zahrnují Londýn, New York, San Francisco, Sydney a Dubai. HRI také vlastní, licencuje a řídí hotely a kasina po celém světě. Destinace zahrnují dva nejúspěšnější hotely a kasina v Tampě a v Hollywoodu, obojí na Floridě, které vlastní a řídí mateřská společnost HRI „The Seminole Tribe of Florida“, dále Bali, Chicago, Cancun, Ibiza, Las Vegas, Macau a San Diego. Mezi nastávající lokality Hard Rock Cafe patří San Juan, Rio de Janeiro a Marakéš. Nové projekty ve fázi rozvoje hotelů zahrnují Daytona Beach, Dubai, Los Cabos, Tenerife, Abu Dhabi a Shenzhen a Haikou v Číně. Pro více informací o Hard Rock International navštivte www.hardrock.com.

 

PR: BrainZone Promotion
Larisa Blichová
739 592 931
larisa.blichova@brainzone.cz