Blíží se 17. ročník Pinktoberu, nabídne sérii koncertů: V Hard Rock Cafe vystoupí Sebastian, Rybičky 48, Druhá tráva a další

Praha, 19. 9. 2016 – Celosvětový řetězec Hard Rock Cafe už po sedmnácté přichází s říjnovou kampaní proti rakovině prsu Pinktober. Pražská pobočka chystá sérii koncertů a doprovodný program, výtěžek z akce věnuje organizaci Mamma HELP, která se také aktivně podílí na letošním programu.

V rámci několika večerů vystoupí Rybičky 48, Laura a její tygři, Sebastian, Gipsy.cz a Druhá tráva.

Pinktober se koná každý říjen, aby upozornil na problém rakoviny prsu u žen, podpořil pacientky s tímto onemocněním a pomohl prevenci u zdravých žen. Hard Rock Cafe po celém světě v rámci Pinktoberu získává finanční prostředky, které věnuje na charitativní účely. V České republice byla ke spolupráci oslovena organizace Mamma HELP, která se také aktivně zapojila do tvorby programu Pinktoberu. Vybrané peníze jí pomohou financovat veřejné přednášky zaměřené na prevenci.

 

Hlavní součástí programu říjnového Pinktoberu je série pěti koncertů, které byly letos zvoleny tak, aby byly žánrově co nejpestřejší, a přilákaly tak co nejširší škálu diváků a fanoušků.

 

Koncerty

Celý měsíc zahájí speciální akustický set Rybiček 48 ve středu 5. října od osmi hodin. Touto hudební specialitou budou moci fanoušci s kapelou oslavit vice než tisícovku odehraných koncertů, večer bude také ozvláštněn několika dalšími hosty.

Vstupenky jsou za 200 Kč v předprodeji na GoOut.cz.

 https://www.facebook.com/events/1073593422761539

 

V pondělí 10. října v osm hodin vystoupí v Hard Rock Cafe skupina Laura a její tygři. Večer bude ve znamení černých kravat, černých brýlí, bílých košilí a rozhodně energického hudebního programu! Koncert bude navíc spojen se slavnostní vernisáží a aukcí obrazů Ivo Chvátila.

Vstupenky jsou za 200 Kč v předprodeji na GoOut.cz.

https://www.facebook.com/events/1161745090548690

 

Ve středu 12. října pak na pódiu energie jistě neubyde, spíše naopak, vtrhne na něj totiž formace Gipsy.cz! Kapela v rámci večera pokřtí svůj nový videoklip, návštěvníci ho tak budou moci ocenit jako první. Koncert začne v osm hodin.

Vstupenky jsou za 150 Kč v předprodeji na GoOut.cz.

https://www.facebook.com/events/1767223263547231

 

O týden později, ve středu 19. října od osmi hodin, si přijdou na své fanoušci horkého adepta na objev roku, mladého Sebastiana. Večer bude ozvláštněn účastí značky TOMS. Hosté budou moci nakoupit speciální edici bot, kabelek či batohů, pětina výtěžku pak půjde organizaci Mamma HELP. TOMS navíc za každý prodaný pár bot věnuje jeden pár dětem v chudých oblastech světa v rámci své kampaně One for one. Dále budou hosté moci vyzkoušet virtuální realitu TOMS, v níž prožijí příběh z charitativní mise v Peru.

Vstupenky jsou za 150 Kč v předprodeji na GoOut.cz.

https://www.facebook.com/events/693526454119295

 

Koncertní program Pinktoberu pak zakončí skutečná legenda. V úterý 25. října totiž vystoupí česká bluegrassová skupina Druhá tráva. V čele s Robertem Křesťanem se tak postarají o patřičné finále dobročinného měsíce. Koncert začne v osm hodin.

Vstupenky jsou za 150 Kč v předprodeji na GoOut.cz.

 https://www.facebook.com/events/705387246284737

 

Aukční výstava Ivo Chvátila

Hudbu doplní výstava obrazů českého výtvarníka a fotografa Ivo Chvátila, která bude k vidění od 7. do 23. října. Vernisáž spolu s aukcí jednoho obrazu se uskuteční v rámci koncertu skupiny Laura a její tygři v pondělí 10. října. Akci uvede Alexander Hemala, výtěžek z prodeje obrazu získá organizace Mamma HELP.

 

Doprovodný program s Mamma HELP

Poslední týden od 24. října bude patřit organizaci Mamma HELP, která ve spolupráci s Hard Rock Cafe chystá několik doprovodných aktivit pro ženy. Ty se budou moci nechat hýčkat nebo přijít spolu se svými dětmi, pro které bude připraven speciální program. Vice informací bude následovat.

 

 

Přehled koncertů:

  1. 10. 20:00 Rybičky 48 / 200 Kč
  2. 10. 20:00 Laura a její tygři / 200 Kč
  3. 10. 20:00 Gipsy.cz / 150 Kč
  4. 10. 20:00 Sebastian / 150 Kč
  5. 10. Druhá tráva / 150 Kč

 

Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1

 

Další informace najdete na stránce facebook.com/HardRockCafePraha

#PINKTOBER

 

O Mamma HELP

Mamma HELP je největší pacientská organizace, která se v České republice stará o ženy s karcinomem prsu a také o zlepšení informovanosti široké veřejnosti o možnostech prevence a léčby tohoto nádorového onemocnění. Od roku 1999 poskytuje bezplatné poradenství a také bezpečné zázemí a terapeutickou podporu jak nemocným, tak rodině pacientky. Tyto služby nabízí bezplatně v síti svých MAMMA HELP CENTER (v Praze, Brně, Hradci Králové, Zlíně, Přerově, Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích), jejich odbornými garanty jsou významní lékaři. Centra ročně zaznamenávají přes 6000 návštěv.

Zdravé ženské populaci už víc jak deset let nabízí přednášky zaměřené na prevenci rakoviny prsu. V programu  Využijte svého práva na preventivní prohlídky proškolí ročně víc jak 2000 žen a dívek. Edukátorkami jsou vyléčené pacientky, které posluchačkám mohou nabídnout kromě informací i vlastní zkušenost s nemocí a zvýšit tak jejich motivaci.

Dlouhodobě zajišťuje také provoz AVON linky proti rakovině prsu 800 180 880, denně se na ni obrací kolem třiceti volajících.

www.mammahelp.cz

 

O Hard Rock International

S provozovnami v 70 zemích, včetně 166 cafes a 23 hotelů a 11 kasin, se Hard Rock International (HRI) řadí mezi celosvětově nejuznávanější společnosti. Počínaje kytarou Erica Claptona, Hard Rock dnes vlastní největší sbírku hudebních předmětů, které jsou vystaveny v provozovnách po celém světě. Hard Rock je také známý díky živým hudebním vystoupením, sběratelským kouskům oblečení a obrovskou sbírkou hudebních upomínkových předmětů. HRI vlastní světovou ochrannou známku pro všechny značky Hard Rock. Společnost vlastní, operuje a pronajímá ve franšízách restaurace v předních metropolích, které zahrnují Londýn, New York, San Francisco, Sydney a Dubai. HRI také vlastní, licencuje a řídí hotely a kasina po celém světě. Destinace zahrnují dva nejúspěšnější hotely a kasina v Tampě a v Hollywoodu, obojí na Floridě, které vlastní a řídí mateřská společnost HRI „The Seminole Tribe of Florida“, dále Bali, Chicago, Cancun, Ibiza, Las Vegas, Macau a San Diego. Mezi nastávající lokality Hard Rock Cafe patří San Juan, Shanghai, Baku a Reykjavik. Nové projekty ve fázi rozvoje hotelů zahrnují Abu Dhabi, Atlantu, Berlín, Dubai, Itapema, Londýn, Los Cabos, New York City, Tenerife, Shenzhen, Dalian a Haikou v Číně. Pro více informací o Hard Rock International navštivte www.hardrock.com.

 

PR: BrainZone Promotion

Larisa Blichová

739 592 931

larisa.blichova@brainzone.cz