Cena Ď v Jihomoravském kraji

V letošním roce brněnský Mamma HELP nominoval na cenu Ď Křížek dětem – charitativní česko-slovenský klub křížkového vyšívání za dlouholetou dobrovolnickou činnost. Naše spolupráce začala v roce 2005 a stále trvá. Členky Křížku dětem ve svém volném čase vyšívají různé motivy, které věnují „charitativním organizacím“. Svými výšivkami dokážou vykouzlit úsměv a obdiv ve tváři obdarovaných, případně těch, kteří chtějí neziskové organizace podpořit. Patří jim naše poděkování, protože dávají to nejcennější – svůj čas a přináší tím radost nejen sobě (z vytvořeného díla), ale i obdarovaným.

Mamma HELP díky nim získal již stovky nádherných výšivek, většinu z nich jsme prodaly či vydražily při benefičních akcích, výtěžek byl věnován na pomoc pacientkám v MH centrech.

Slavnostního setkání, které se uskutečnilo v pondělí 10. května 2015 v brněnském hotelu Slávie, se za Křížek dětem zúčastnila paní Ing. Naďa Prokešová (koordinátorka Křížku dětem), paní Jana Horákovou (vyšívačka za „Růžovou výšivku“) a paní Ivana Procházková (vyšívačka). Hostem byla i loňská držitelka ceny Ď za Jihomoravský kraj paní Pauline Ivanyi.

Cenu Ď v Jihomoravském kraji 2015 získal pan Jiří Koláček, kterého nominovala ZOO Brno.

I když se nám letos nepodařilo získat nejvyšší ocenění, věřte milé dámy, že si Vaší práce moc vážíme a ještě jednou děkujeme.

St. Absolínová

 

Dovoluji si ještě připojit pocity těch, které jsme tentokrát nominovali:

Dobrý den paní Absolínová,

pondělní akce se mi líbila a dobrý pocit z ní mám ještě dnes. Bylo to milé setkání a potvrdilo se mi, že i to vyšívání má nějaký smysl, že to ještě někomu dalšímu může dělat radost. Vyšívání pro Mamma HELP je mojí srdcovou záležitostí. A když vidím, jaké krásné další věci z toho dokážete ušít, jsem nadšená.
Jsem moc ráda, že jsem Vás poznala a spolupráce s Vámi byla vždy moc příjemná.

S pozdravem
Jana Horáková

PS:  Zpráva paní Prokešové z pondělní akce pro Křížek dětem

Cena Ď

Včera jsem se zúčastnila s Janou Horákovou a Ivanou Procházkovou vyhlášení ceny Ď – více na http://www.cena-d.cz/index.html Jihomoravského kraje za Česko-slovenský charitativní klub křížkového vyšívání (www.krizekdetem.klubvysivani.cz), který byl založen v roce 2004.
Při bližším zkoumání jsem spočítala, že jsme se všechny, co se účastníme těchto projektů společně zvládly za těch 10 let přes 40 projektů. Což je úctyhodné číslo, protože když si představíme kolik nás to všechno stálo času, úsilí i energie, tak můžeme být na sebe právem pyšné.
Náš klub byl nominován sdružením Mammahelp (http://www.mammahelp.cz/), se kterým spolupracujeme již od roku 2005 a naše spolupráce nadále trvá.
Cenu sice náš klub nezískal, ale už samotná nominace je velký úspěch a je to pro nás velká čest, takže děkujeme Mamma HELPu.
Na tomto setkání jsme se setkaly s paní ředitelkou Dětského domova Lila Otnice, kde pokud se podíváte do historie, jsme v roce 2005 vyšívaly obrázky. Tyto obrázky tam stále visí a dělají radost nejen dětem, což je cílem našeho klubu a i prakticky po dlouhé době 10ti let na náš klub nikdo nezapomněl včetně paní ředitelky.
Závěrem chci říci, děkujeme za nominaci Mamma HELPu a také děkuji všem, co se účastní všech našich projektů.