Česká kozí kosmetika Capri je světovým unikátem už 25 let

Kosmetika Capri, obsahující vzácné složky kozího mléka vyráběná nedaleko Prahy, poskytuje to, co žádná jiná firma na světě. 27. ledna 2020 firma oslavila 25. výročí svého působení. Za tu dobu představila světu více než 90 originálních receptur pod třemi značkami: La Chèvre, Le Chaton, Capramedic.

Kozí mléko je nesmírně bohaté na aminokyseliny a minerály. Obsahuje vzácné mastné kyseliny, které blahodárně působí na naši pokožku. Je bohatým zdrojem přírodních hydratačních látek a jeho účinky na naši pleť jsou téměř zázračné.

Kosmetika Capri využívá všech předností kozího mléka a vyvíjí produkty té nejvyšší kvality. Inspiraci čerpá ve francouzských trendech. Recepty jsou české, lokální. Základním stavebním kamenem jednotlivých receptur jsou vzácné složky kozího mléka, doplněné surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě. Vysoký obsah kozího mléka, syrovátky a tedy i mléčných bakterií v kosmetických produktech reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky. Naše pleť pak může být zdravá, krásná a svěží.

Ohlédnutí za prvotním nápadem

Ředitelka firmy Ing. Jitka Poláková vystudovala vysokou školu zemědělskou, obor práce se zvířaty. Za socialismu pracovala na Dobříši a spolupracovala s věhlasnými rukavičkářskými závody. A protože nejlepší rukavice jsou z kozinky, napadlo ji chovat kozy. Navíc přišla revoluce.

„Budeme dělat kozinky a z mléka vyrobíme sýry. To nás napadlo díky tomu, že jsme navštívili Francii, která je velmocí na kozí sýry. Snažili jsme se něco odkoukat. Tenkrát nás ani nenapadlo, že by mléko mohlo být v kosmetice,“ říká Jitka Poláková. Jenomže záhy na to rukavičkářské závody skončily a kozinky nikdo nechtěl. „Takže jsme hledali jiné uplatnění. Zkusili jsme sýr, ale o ten nebyl zájem. A protože při výrobě sýru vzniká odpad v podobě syrovátky, napadlo nás něco jiného. Tehdy v Rakousku jsme viděli, že v lékárně jsou k dostání masti s kozím mlékem. Našli jsme člověka, který nám vyvinul prvních šest přípravků a v roce 1995 jsme začali dělat kosmetiku. Bylo to vzrušující! “ směje se ředitelka firmy.

Neustálá inovace

Kosmetika Capri na český trh přináší vysoce kvalitní kosmetické produkty, které jsou doslova nabité kozím mlékem, máslem, syrovátkou, kolostrem. Zákaznice mohou vybírat z tradičních značek La Chèvre a Le Chaton, které nabízí kompletní péči o pleť, tělo, vlasy. Nebo mohou vyzkoušet značku Capramedic s přípravky, které se zaměřují na problematické projevy kůže. Výrazně zlepšují stav i vzhled pokožky při zdravotních problémech jako je atopický ekzém, lupénka, jizvy, strie, popáleniny. Firma je velmi inovativní, každého čtvrtroku uvádí na trh nový produkt, který je zas o něco dokonalejší. Mezi současné revoluční novinky patří revitalizující krém s kozím kolostrem a máslem pro problematickou pokožku Diaderm Creme a na podobné bázi vyvinutý Diaderm Gel. Jedná se o první přípravky na světě s vysokým podílem biologického růstového faktoru a proteinu laktoferin. Oba mají vysoké revitalizující účinky. Firma právě vyvíjí Tělový Fluid Diaderm, který doplní aktuální duo produktů a ošetřovat tak bude možné i větší plochy pokožky.

Profesionální přístup

Firma spolupracuje se sítí profesionálních kosmetických salónů po celé ČR a neustále počet salonů rozšiřuje. Vlajkový salón Praha Těšnov 5 poskytuje profesionální péči v podobě účinných pečujících, hydratačních a omlazujících kúr. Všem kosmetičkám nabízí firma dvakrát ročně školení, kde je informujeme o inovacích, nových produktech, trendech. Kosmetičky jsou profesionálně vyškolené a zákaznice tak získávají nejlepší možnou péči. „Pravidelná profesionální péče je velmi brzy vidět na kvalitě pleti obličeje i dekoltu,“ říká Zuzana Kučerová, vedoucí kosmetička z Kosmetického salónu Těšnov.

Péče, která pomáhá

Kosmetika Capri pomáhá s pletí onkologickým pacientkám i po náročné léčbě. V minulém roce firma úspěšně představila, jak správně pečovat o pleť, klientkám Mamma HELP center po celé ČR. Dvacet žen se podílelo na testování přípravků v komplexní péči o pleť a dekolt. Spokojeno s výsledky bylo více než 83% z nich a produkty dále používají.

V roce 2020 spolupráce pokračuje. Od dubna letošního začnou klientky Mamma HELP testovat nejnovější Diaderm Creme a Diaderm Gel. Cílem Kosmetiky Capri je dosáhnout ještě rychlejšího a účinnějšího ozdravení pleti s dlouhodobým a stálým efektem. „Setkání, kde se pacientky dozvídají podrobnosti o kozí kosmetice a mohou si prakticky produkty vyzkoušet, měly velmi kladné ohlasy,“ říká Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELP. „Oceňujeme také velmi fundované a zároveň srozumitelně podané informace k mechanismu účinků těchto bezesporu zajímavých produktů,“ s úsměvem doplňuje.

Domácí rozmazlení

Všechny kosmetické přípravky jsou taktéž samozřejmě vyvíjeny za účelem domácí péče, kterou nelze za žádných okolností podcenit. Produkty všech tří značek La Chèvre, Le Chaton a Capramedic jsou neustále k dispozici na www.kosmetikacapri.cz. Se vzrůstajícím důrazem na sociální sítě je od ledna 2020 navíc aktualizován Instagramový profil @kosmetikacapri, který je takovým průvodcem pro ženu, která se o sebe ráda stará, chce být zdravá a krásná. Každá mladá dívka, krásná žena i zralá dáma zde nalezne různé kosmetické tipy, rady kosmetičky, domácí recepty, soutěžte a mnoho dalšího.

Přípravky Kosmetiky Capri se vyrábí v obci Čím u Nového Knína, jsou lokální, nezatěžují výrobou životní prostředí, jsou 100% recyklovatelné, podporují obnovu a zachování živočišného druhu – koz.

 

Kontakty

Produkty jsou k dispozici na www.kosmetikacapri.cz
Kosmetický salón: Těšnov 5, Praha 2, 2. patro, dveře č. 235, Zuzana Kučerová, tel. 777 600 079.
PR KONTAKT: INSPIRALS, Lucie Šarešová, 774 226 355, lucie.saresova@inspirals.c