Fashion Event Dotek pro Mamma HELP Zlín již potřetí

Dějištěm studentského neziskového projektu Dotek se tentokrát stala Olomouc, konkrétně její překrásné prostory bývalého barokního jezuitského konviktu ze 16. století. Návštěvníci se tak mohli těšit z hlubokého subkulturního zážitku, které zahrnovali vše od módy přes hudbu až po design.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s letoším spolupořadatelem Univerzitou Palackého v Olomouci přineslo velmi originální zážitek všem návštěvníkům této moravské metropole. Dotek 2019 byl zahalen do barokní atmosféry 16. století a nesl se v duchu subkultur. Díky tomu vznikl naprosto jedinečný umělecký zážitek, poskytující kontrast mezi moderním pojetím umění, módy, designu a historickým zázemím kaple.

Zúčastnění se tak stali součástí pestrého programu, který vyústil v sobotu 13. 4. 2019. Průběh této události přinesl několik zajímavých mezinárodních přednášek, workshop, projekce ve filmovém sálu a doprovodnou celodenní hudební vložku. Vyvrcholením večera byla fashion show, spojená s live performance, která představovala kolekce mezinárodních designerů, zakončena dražební aukcí celkem osmi produktů z brněnského SALONč4, navržených speciálně pro letošní ročník. Vzhledem k charitativní povaze události a již tříleté spolupráci s naší organizací  poputoval celý výtěžek z aukce , a že byl překrásný – 20 950 Kč, právě mému zlínskému centru.

Večer byl naprosto úžasný, atmosféra strhující a samotné prostory překrásné. Před studenty hluboce smekám a všem, kdo se na akci podíleli patří z našeho centra obrovský dík.

Katka Vondráčková