Holky, už nám zase chutnalo!

Před nastávajícím létem jsme se sešly v našem centru se záměrem zdravého vaření v rámci zpestření stravy onkologických pacientek. Během odpoledne jsme vytvořily několik vynikajících pomazánek, ale jednoznačným favoritem se staly “Cuketovo čočkové placičky”! Vyzkoušejte si je upéct podle receptu, o který se s vámi podělíme! Nebudete litovat!

Krásný kulinářský zážitek přejí mammahelpky z Českých Budějovic

 

Recept

Cuketovo čočkové placičky

Na cuketové placičky budeš potřebovat zhruba 20 minut práce, zaplatíš asi 45 Kč a uděláš  3 – 4 porce placiček.

Připrav si

500 g cukety
150 g červené čočky v suchém stavu
150 g špaldové mouky
2 vejce
3 – 4 stroužky česneku
1 zakysaná smetana (jogurt)
1 čajová lžička majoránky
trochu oleje (řepkový, slunečnicový)
sůl, pepř

Postup

1) Dej si vařit čočku dle návodu na obalu. Tuto červenou čočku nemusíš předem namáčet a přesto je rychle vařená.

2) Cuketu neloupej a nastrouhej ji nahrubo na struhadle. Z cukety vyždímej vodu, pokud jí pustí.

3) Až budeš mít uvařenou čočku, smíchej jí s cuketou, přidej vejce, mouku a prolisuj 3 stroužky česneku. Nezapomeň do cuketových placiček dát majoránku, sůl a pepř.

4) Vytvoř si hustější těstíčko, když,  tak přidej víc mouky. Na pánvi si rozehřej olej a naběračkou, lžičkou nebo rukama vytvářej malé placičky z těsta. Cuketové placičky s čočkou opékej z každé strany asi 4 minuty (dle výšky placiček). No a máš zdravé placičky ihned hotové :-)

5) Můžeš také použít variantu „troubovou“, kdy dáš cuketové placičky do pekáčku na pečící papír, jen každou placičku lehce potřeš olejem a pečeš dozlatova z obou stran.

Placičkový tip

Do mističky vyklop zakysanou smetanu a přidej prolisovaný stroužek česneku. Můžeš jemně osolit a přidat bylinky, které máš ráda. Na každý talířek nandej k cuketovo – čočkovým placičkám tento povedený dip. Pokud ti přijde návštěva, tak si pár placiček schovej, hrozí totiž velmi rychlé zmizení těchto placiček :-).