Kloboukové loučení s létem 2015

Letošní „Kloboukové loučení s létem“ bylo v  růžovém stylu a konalo se neděli 6. září 2015 v Denisových sadech pod Petrovem v Brně.

Sdružení Mamma HELP spolu s Kloboukovým klubem Dantes připravili program, v němž se střídaly důležité informace, které se týkaly zdravotní prevence se soutěžemi a přehlídkami krásných klobouků. To vše za hudebního doprovodu skupiny Louis Armstrong revival. Příjemným zpestřením programu bylo vystoupení šermířské skupiny Khaern M´orhen.

Paní Radka Chabičovská opět nezklamala své příznivkyně a potěšila je nádhernými kloboukovými modely a módní přehlídkou, která zahrnovala nejen růžové modely.

O nutnosti preventivních vyšetření také hovořila MUDr. Lenka Foretová, primářka Masarykova onkologického ústavu v Brně.

U stánku Mamma HELPu mohli účastníci získat kompletní informace o činnosti a programech v jednotlivých centrech v republice. Zde si také mohli na fantomovém modelu vyzkoušet správný způsob samovyšetření.

Součástí doprovodného programu byl i stánek Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, kde byla možnost změřit si krevní tlak a současně získat důležité informace ohledně preventivních programů. Všeobecná zdravotní pojišťovna věnovala ceny pro vítěze soutěže o nejkrásněji upravenou ženu akce.

Kloboukové akce v Denisových sadech (Kloboukové vítání jara a Kloboukové loučení s létem) mají již svoji tradici a jsou veřejností hojně navštěvované.

Lenka Pelánková