Kloboukové vítání jara 2015

Letošní „Kloboukového vítání jara“ bylo inspirováno stylem 30. a 40. roků 20. století (v těchto dnech si připomínáme 70. výročí ukončení 2. světové války) a proběhlo v neděli 26. dubna 2015 v Denisových sadech pod Petrovem v Brně.

Sdružení Mamma HELP spolu s Kloboukovým klubem Dantes připravili program, v němž se střídaly důležité informace, které se týkaly zdravotní prevence se soutěžemi a přehlídkami krásných klobouků. To vše za hudebního doprovodu skupiny Louis Armstrong revival. Příjemným zpestřením programu bylo vystoupení šermířské skupiny Taurus.

Paní Radka Chabičovská nezklamala své příznivkyně a potěšila je nádhernými kloboukovými modely, své modely předvedli i žáci ZUŠ J. Kvapila a studenti SZŠ Rajhrad.

U stánku Mamma HELPu mohli účastníci získat kompletní informace o prevenci nádorového onemocnění prsu a současně si mohli na fantomovém modelu vyzkoušet správný způsob samovyšetření.

Součástí doprovodného programu byl i stánek Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, kde si mohli nechat účastníci akce změřit krevní tlak a současně získat důležité informace ohledně preventivních programů.

Kloboukové akce v Denisových sadech (Kloboukové vítání jara a Kloboukové loučení s létem) mají již svoji tradici a jsou veřejností hojně navštěvované. Už nyní se těšíme na Kloboukové loučení s létem, které se uskuteční v neděli 6. září 2015.

Stanislava Absolínová