Lucie poběží 17.9. půlmaraton pro mladé pacientky s rakovinou prsu

Lucie běží pro mladé pacientky s rakovinou prsu

Lucie poběží 17.9. Mattoni 1/2 Maraton Ústí nad Labem. Pro mladé pacientky a jejich děti chce vybrat 4000 korun, aby se mohli zúčastnit čtyřdenního pobytu v Janských Lázních v rámci projektu Říct to dětem. Částka 4000 korun = zdarma pobyt pro ženu a jedno dítě.

Podpoříte Lucii?

Zde je odkaz na její výzvu.

Příběh Lucie

Před třemi lety jsem našla běh anebo možná běh si našel mě. A od té doby běžíme životem pospolu. Svoje první půlmaratony i maraton jsem běžela jen pro sebe, pro svou radost. Letos jsem se rozhodla běžet pro Mamma HELP – neziskovou organizaci, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám.

Pracuji ve FN v Olomouci jako radiologická asistentka ve screeningovém mamografickém centru a se ženami, které onemocněly karcinomem prsu a procházejí náročnou léčbou, se setkávám téměř denně.

Chtěla bych jim pomoci v jejich boji s nemocí a s následnou rekonvalescencí. Podpoříte můj běh?

 

O projektu Říct to dětem

Jde o jednu z mnoha aktivit pacientské organizace Mamma HELP, která se už 17 let stará o ženy s rakovinou prsu a jejich rodiny.

Toto onemocnění se v posledních letech týká ve větší míře i mladých žen, jsou mezi nimi maminky různě starých dětí. Jak se s takovou situací v rodině vyrovnat? Odpovědi se pokusíme hledat na společném pobytu pro pacientky a jejich děti, s pomocí zkušených psycholožek. Na konci října je pozveme na čtyři dny do Janských Lázní. Když pomůžete, uhradí si pouze cestu – ubytování, strava, odborné poradenství i hlídání dětí už bude pro ně ZDARMA.

 

 


Runczech

Runczech

 

https://www.facebook.com/bezprodobrouvec/