Mamma BEER – První pivo pro ženy s rakovinou prsu

Spolek Mamma HELP ukončil k 30.6.2020 svou činnost. Historie projektu:

Když bojujete s rakovinou prsu, vítáte každou pomoc a každou šanci cítit se alespoň na chvíli zase normální. S Mamma BEER může být boj s rakovinou o něco snažší.

Co je Mamma BEER?

Mamma BEER si zachovává všechny pozitivní vlastnosti klasického piva (jako je obsah živin, vitamínu B nebo draslíku), ale je bez alkoholu. A co je nejdůležitější, má sladkou chuť – vyvinutou speciálně pro potlačení negativních účinků chemoterapie.

Chemoterapie je agresivní léčba, která mimo jiné oslabuje organismus, způsobuje nevolnosti a pacientkám často mění chuťovou senzoriku.

Jídlo jim připadá hořké, chutná po pilinách, nebo po sobě zanechává kovovou pachuť. Protože pacientky méně vnímají sladkou chuť, stává se, že začnou během léčby preferovat sladké potraviny a nápoje. A tehdy přichází na pomoc Mamma BEER – první pivo pro ženy bojující s rakovinou prsu.

Pomáháme ženám překonat náročnou léčbu

Mamma BEER dává ženám sílu do boje proti rakovině prsu – stejně jako nezisková organizace Mamma HELP, která se zasloužila o jeho vytvoření. Mamma BEER vzniklo v Žateckém pivovaru jako limitovaná edice pivního speciálu pro organizaci Mamma HELP, která nabízí bezplatnou individuální pomoc ženám s rakovinou prsu i jejich rodinám. Posláním piva Mamma BEER je zpříjemnit a usnadnit pacientkám náročnou léčbu a zároveň jim na etiketě předat kontakty na organizaci Mamma HELP, kde mohou v těžkém období najít porozumnění a morální podporu.

Zdroj: Žatecký pivovar

Mamma BEER