Měsíc v růžové – letos již popáté

Praha, 27.9. – I letos se společnost Tesco Stores ČR a.s. se svými obchodními centry připojí k celosvětovému boji proti rakovině prsu. Se svými partnery organizací Mamma HELP, rádiem Kiss a dalšími se připojuje k celosvětovým projektům, které šíří povědomí o této problematice a vyzdvihují důležitost prevence a význam včasné diagnostiky. Měsíc v růžové umožní návštěvníkům všech center dozvědět se co nejvíce informací a tentokrát celý program oživí originálním Chilli festivalem, módní přehlídkou nebo i setkáním s oblíbenými Youtoubery.  Do řady iniciativ se budou moci zájemci sami aktivně zapojit, a tím boj proti rakovině prsu podpořit osobně. V zahraničí se tradice října v růžové barvě, která symbolizuje boj proti rakovině prsu, udržuje již více než 30 let.

„V předchozích letech se nám podařilo od návštěvníků center a od partnerů projektu Měsíc v růžové získat pro organizaci Mamma HELP nemalé finanční prostředky. Všem přispěvatelům se totiž líbí ta jasná a cílená pomoc mířící ke konkrétnímu subjektu, který se prokazatelně zabývá právě touto problematikou. Není zde žádná třetí strana, která by darované finance použila na něco jiného než jako dar konkrétní organizaci. Proto je lidem projekt tak blízký. Náklady na zajištění kampaně a celého projektu jdou zcela mimo sbírku,“ říká Renata  Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco. „Nám se navíc líbí možnost oslovit více generací na jednom místě, a jak se opakovaně ukazuje, mladí se v tomto jeví jako zodpovědnější než jejich maminky a babičky a navíc nejsou tak stydliví na veřejnosti o těchto problematikách hovořit,“ dodává Nejtková. Podrobné informace o všech programech v rámci Měsíce v růžové je možné najít na www.mesicvruzove.cz.

Zahájení Měsíce v růžové proběhne letos v OC Galerie v Ostravě a to v sobotu 7.října již od poledních hodin za přítomnosti žen z pacientské organizace HELP, které budou odpovídat na dotazy přítomných. Zahájení proběhne právě ve spojení s kuchařskou show a Chilli festivalem, neboť vědci z Ruhr-Universität v německé Bochumi totiž zjistili, že kapsaicin, což je látka, která dává papričkám jejich pálivost, dokáže obklopit nádorové buňky a následně je zničit. Není to samozřejmě tak jednoduché, zádrhel je v tom, že pouhé pozření kapsaicinu podle německých výzkumníků k likvidaci nádorových buněk nestačí. Podle vědců je tak nutné kapsaicin propojit v tabletách s nějakou jinou látkou, která se postará o to, aby se kapsaicin zaměřil právě na nádorové buňky. Nicméně je to další krůček k získání nového snad i účinného léku. V každém městě bude k dispozici informační stánek pacientské organizace Mamma HELP, kde budou zkušené edukátorky vysvětlovat vše kolem možností prevence a diagnostiky nemocí prsu. Zájemci si odnesou materiály jak provádět samovyšetření. Součástí akce je i veřejná sbírka pořádaná sdružením Mamma HELP. Za každý příspěvek do kasičky dostanou návštěvníci dárek a ti, kteří přispějí více než 50tikorunou si budou moci vytáhnout stírací los, díky němuž získají další originální dárek navíc.

Pacientská organizace Mamma HELP letos představí svůj nový projekt pro pacientky maminky – Říct to dětem a zároveň projekt I am a Breastman… a mé ruce jsou prevence, cílící na muže, kteří mohou být v oblasti prevence rakoviny prsu ženám užiteční, jelikož mají bystré oči a šikovné ruce. „Už od roku 2015 šíříme toto poselství mezi muže (i ženy) pomocí brožurky I am a Breastman a dlouhodobě se snažíme na našich přednáškách i edukacích aktivně oslovovat muže a poučit je o tom, jak mohou svým partnerkám pomoci při samovyšetření, čeho si všímat a kdy a jak se správně dotýkat! V současnosti pořádáme i speciální workshopy přímo pro muže a ještě více se je snažíme oslovovat, aby si uvědomili, že i jejich ruce mohou být prevence. Navíc být správným Breastmanem znamená skutečně spojit příjemné s užitečným, a to se vyplatí!“ říká Jana Drexlerová, ředitelka sdružení.

Program Měsíce v růžové je velmi rozsáhlý a probíhá v 5ti městech ČR, v Praze v Nákupním centru Eden ve Vršovicích, v Plzni v OC Plzeň na Rokycanské, v Karlových Varech v OC Fontána, v Opavě v OC Silesia a v Ostravě Třebovicích v OC Galerie. Současně budou moci návštěvníci přispět i nákupem některých produktů v hypermarketech Tesco po celé republice.

Slavnostní zakončení s předáváním šeků organizaci Mamma HELP proběhne v sobotu 4. listopadu v Nákupním centru Eden u příležitosti konání posledního Chilli festivalu. Veškerý program a podrobnosti o jednotlivých akcích je možné najít na www.mesicvruzove.cz nebo na webech a FB jednotlivých obchodních center.

O Nákupním centru Eden

Nákupní centrum Eden bylo postaveno v roce 2005. Na rozloze 30 800 m2 nabízí více než 100 obchodů, kde zákazníci najdou vše – od potravin Tesco Extra, přes módu pro mladou i střední generaci, zábavu, fitness, hračky, občerstvení či potřeby pro domácnost a nepostradatelné služby, jako jsou výroba klíčů či nejmodernější pobočka České pošty. V současné době probíhá v centru velká rekonstrukce, na jejímž konci čeká návštěvníky Edenu nový, již dávno žádaný, obchod H&M. Centrum se nachází na frekventované křižovatce U Slavie / Vršovická a řidiči zde mohou využít téměř 1000 parkovacích míst až na 3 hodiny zdarma. Více na www.nceden.cz.

O Mamma HELP, z.s.

Sdružení bylo založeno v roce 1999. Jedná se o nevládní neziskovou organizací, která sdružuje ženy s diagnózou rakovina prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Ročně se na na síť Mamma HELP center (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, Přerov, Zlín, Plzeň, České Budějovice) obrátí téměř 7000 klientek a klientů.  Mamma HELP personálně zajišťuje také Avon linku proti rakovině prsu. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Renata Nejtková, Mall Marketing Manager,

e-mail: rnejtkov@cz.tesco-europe.com,tel.725 839 991

Mamma HELP, z. s.

Mgr. Jana Drexlerová, tel.: 739 632 883, Ing. Lucie Milaberská, tel.: 720 958 625