Měsíc v růžové v OC Letňany vynesl přes 142 tisíc korun na boj proti rakovině prsu

Praha, 14. listopadu 2013 – Celkem 142 536 korun půjde na boj proti rakovině prsu díky projektu Obchodního centra Letňany s názvem Měsíc v růžové. Do osvětových aktivit se celý říjen aktivně zapojovali dobrovolníci ze sdružení Mamma HELP, lékaři z Onko Centra a partnersky pomohl i Nadační fond Tesco. Výtěžek z projektu bude věnován na podpůrnou péči při onemocnění rakovinou prsu, kterou v České republice poskytuje pacientkám sdružení Mamma HELP.

„Veřejnost přijala „růžové“ aktivity v OC Letňany velmi vstřícně, o čemž svědčí i vybraná částka. Z prodeje dárkových šeků jsme získali 64.720 Kč a v rámci sbírky Nadačního fondu Tesco dárci přispěli 50.816 Kč. Zaměstnanci oddělení Mall Management, kteří mají na starosti správu obchodních center a pasáží Tesco, pak věnovali dalších 27.000 Kč. Všem, kteří nezůstali k situaci nemocných žen a jejich rodin lhostejní a jakkoliv projekt Měsíc v růžové podpořili, patří náš vřelý dík,“ uvedla Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco.

Projekt Měsíc v růžové napomáhal šířit povědomí o problematice rakoviny prsu a upozorňoval na důležitost prevence a význam včasné diagnostiky. Jeho součástí byly nejen tématické přednášky a setkání s odborníky, ale také aktivity podporující zdravý životní styl. Projektu se zúčastnila řada známých osobností jako např. Veronika Freimanová, Chantal Poullain, Markéta Jakšlová, Ben Cristovao a další. OC Letňany navazuje s projektem Měsíc v růžové na podobné osvětové programy pomáhající s onemocněním rakoviny prsu, které mají v zahraničí již dvacetisedmiletou tradici a u nás se rovněž postupně dostávají do povědomí.

 

O Obchodním centru Letňany

Obchodní centrum Letňany bylo postaveno v roce 1999. Toto největší obchodní centrum v České republice s rozlohou přes 125 000 m2patří mezi TOP 40 obchodních center v Evropě. Návštěvníci zde mohou nakupovat ve více než 180 obchodech. Největší zastoupení mají obchody s módou a módními doplňky. Centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního vybavení, hraček a výrobků pro péči o krásu a zdraví. Návštěvníci zde najdou i jeden z největších hypermarketů Tesco u nás. Mohou využít také řady služeb – od květinářství, přes cestovní kanceláře až po kadeřnictví či čistírnu. Mezi nakupováním mohou lidé navštívit sportovní centrum, aquacentrum, multikino, Skydive arénu či se občerstvit v některé z kaváren či restaurací.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Vladimíra Kolaříková, mediální zástupce, Native PR

tel. +420 739 298 166, e-mail: vladimíra.kolarikova@nativepr.cz