Minimalizace vypadávání vlasů při chemoterapii

Pomáháme pacientům minimalizovat viditelné příznaky chemoterapií!

DigniCapPacienti s rakovinou podstupujícími chemoterapii čelí téměř nevyhnutelné vyhlídce ztráty vlasů. Zatímco chlazení hlavy během chemoterapie je již dlouho známo jako účinná metoda, která pomáhá předcházet ztrátě vlasů, až donedávna pacienti v České republice neměli přístup k léčbě pomocí ochlazování pokožky hlavy.

Nyní je indikováno snížení pravděpodobnosti alopecie indukované chemoterapií u pacientů s nádorovým onemocněním.
DigniCap® již více než deset let pomáhá tisícům pacientů.

Pacienti by měli konzultovat možnost přidání léčby pomocí systému DigniCap do svého chemoterapeutického režimu se svým onkologem, či ošetřujícím lékařem!

Díky DigniCap minimalizujeme vypadávání vlasů při chemoterapii

DigniCapZtráta vlasů způsobená cytostatiky podávanými během chemoterapie má pro mnoho pacientů s karcinomem negativní vliv na kvalitu života.

Alopecie (ztráta vlasů) je další zátěží, a to nejen pro pacienta, ale i pro jeho rodinu a přátele – vzhled je neustálou připomínkou onemocnění a jeho léčby, často ještě značnou dobu po ukončení chemoterapie. Vypadávání vlasů není jen kosmetický problém, ale znamená i potenciální psychické strádání pacienta, které nelze podceňovat. Pozitivní vliv zachování vlasů je podpůrným prvkem v procesu léčby pacientů.

Chemoterapií navozené vypadávání vlasů může být redukováno ochlazováním vlasové pokožky v průběhu infuze. Snížení teploty má za následek zúžení malých krevních cév, čímž se sníží množství cytostatik, kterému jsou vystaveny vlasové buňky. Navíc se zpomalí buněčný metabolismus vlasových buněk. V důsledku toho je redukováno množství podaného léku k vlasovým kořínkům a jeho aktivita zde, což vede k menšímu poškození a menší ztrátě vlasů.

Naše společnost Therapy & Medical SYSTEM s.r.o. nabízí inovativní možnost léčby alopecie jako součást chemoterapie.

Moderní technologie, špičkově vybavená ordinace a skvělý tým odborníků se o vás postará od pondělí do pátku přímo v areálu Nemocnice Na Bulovce a anebo v Onkocentru Zelený pruh.

Naším cílem je, aby se u nás pacienti cítili během léčby komfortně a dostalo si jim té nejkvalitnější péče.

 

 

Více informací

DigniCap®Therapy & Medical SYSTEM s.r.o.

Therapy & Medical SYSTEM s.r.o.