Naše 20. výročí – a jak jsme si ho užili v Brně

Podobně jako se příroda začala kvapem probouzet ze zimního spánku, Brno se přímo po hlavě vrhlo do dvou největších akcí, spojených s 20. výročím Mamma HELP. A bylo to velké a nezapomenutelné.

Ještě jsme se ani pořádně nestihly vzpamatovat ze čtvrtečního sázení symbolického „ lesa pro život“ a byl tu pátek večer a další setkání. Tentokrát s našimi přáteli, partnery, lékaři, sponzory, prostě hosty našeho společenského večera v hotelu Continental.

Přípitek růžovým vínem od Krále vín, stoly nazdobené v růžovém tónu, květinová výzdoba, o níž se postaralo květinové studio AMMI a růžové perníčky, které pro nás s láskou upekla paní Jiřina Švarcová. Všechny nás uvítala a večerem stylově provázela paní Renata Růžová. Užili jsme si krásnou hudební show Louise Armstronga, která se nádherně prolínala s kloboukovou přehlídkou paní Radky Chabičovské a jejích krásných modelek. Klobouky firmy Dantes doplnilo půvabné taneční vystoupení dětského páru.

Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELPu, nám přiblížila, proč a jak Mamma HELP před dvaceti lety vznikl a připomněla některé z úspěšných i dosud probíhajících projektů. A pak už přišla chvíle, kdy moderátorka pozvala na pódium kompletní tým našeho brněnského centra, včetně naší milé odborné garantky, primářky genetiky Masarykova onkologického ústavu, doktorky Lenky Foretové, a Jana každé z nás poděkovala krásnou růžovou růží.

A já jsem měla příležitost poslední růží  za nás všechny v sále  poděkovat Janě za vše, co za těch dvacet let udělala, a co ještě udělá.

A protože šlo o narozeninovou oslavu, je jasné, že nemohl chybět ani narozeninový dort. O ten se postarala Cukrárna KOLBABA  – byl nádherný a čtyřpatrový. Ale to nebylo všechno. Patřilo k němu ještě dalších osm malých dortíků, každý se znakem města, kde má Mamma HELP své centrum. Radost pro oko a jak jsme se hned přesvědčili, i pro naše chuťové buňky.

Pak už došlo na volnou zábavu a taky na vynikající raut, který pro nás připravil Hotel Continental Brno. Myslím, že si každý přišel na své – od předkrmů přes hlavní jídla a dezerty, vše bylo výborné a dokonalé. Všechny dobroty skvěle doplnilo víno z Vinařství VYSTOUPIL a nemohla chybět ani ochutnávka našeho nealkoholického piva Mamma BEER, které je úplnou novinkou. Raut ozdobila svým nádherně vyřezaným melounem i jablíčky Iva Valentová.

Co dodat závěrem. Dva dny, 4. a 5. dubna 2019. Dva úplně rozdílné dny, plné silných zážitků, emocí a nezapomenutelných okamžiků, které si v sobě určitě poneseme hodně, hodně dlouho.

Musím říct, že za těch pár měsíců, co jsem v brněnském Mamma HELP centru, se toho kolem mě i pro mě dost změnilo. Z rozjetého vlaku, do kterého jsem v prosinci naskočila, se najednou stal rychlík první třídy. A já nám všem ze srdce přeji, abychom to tempo minimálně udržely.

Monika Chábek

 

Poděkování

Děkujeme všem našim přátelům a partnerům, kteří nás podpořili – Nadaci DRFG, GAUTE, a.s., DELIKOMAT s.r.o., BURDA Auction s.r.o., VZP ČR, hotelu Continental Brno, Cukrárně KOLBABA, Květinovému studiu AMMI, Radce Chabičovské – KLOBOUKY DANTES – a jejím modelkám, manželům Procházkovým – Louis Armstrong revival, moderátorce Renatě Růžové, Vinařství VYSTOUPIL, Králi vín a paní Jiřině Švarcové.

DRFG nadace
Gaute
Cafe+co Delikomat
Burda auction
VZP
Hotel Continental Brno
Kolbaba
AMMI
Dantes
Vinařství Vystoupil