Naše příběhy: Romana Hrušková

O této smysluplné organizaci Mamma HELP jsem se dozvěděla těsně po operaci prsu, když jsem jednou courala nemocniční chodbou. Po rozhovoru s paní Kateřinou Vondráčkovou, jenž je koordinátorkou zlínského centra, jsem začala přemýšlet o spolupráci. Při první návštěvě a setkání s terapeutkou Janou Nevídalovou, jsem byla příjemně překvapena vstřícností, ale hlavně osobitou přirozeností s nadhledem. Po setkání s ostatními terapeutkami a hlavně s paní ředitelkou Janou Drexlerovou, která zavítala do zlínského centra, bylo pro mě rozhodnuto. Od roku 2011 jsem začala v Mamma HELP pracovat a tím se i setkávat s úžasnými lidmi, hlavně ženami, kteří mi nesmírně obohacují život.

Bohužel jsem v loni v červnu pochovala svého muže, který byl mimo jiné, snad mojí největší oporou v nemoci i léčbě. Na rok jsem byla nucena opustit MH, cítila jsem, že bych mnoho nepomohla. Nyní si myslím, že jsem opět připravena podat pomocnou ruku nejen onkologicky nemocným, ale i ostatním, kteří mají s touto chorobou něco společného.

Každou středu se setkáváme při společném cvičení a každou druhou při tvoření. Zde si nejvíce „pokecáme“ o všemožném, a komu není právě do řeči, může s námi klidně i mlčet a jen poslouchat. Toto setkávání nás velmi obohacuje a mnoho žen tak zapomene alespoň na chvíli na své strasti. A věřte mi, že vím, o čem píši.

Na závěr bych připomenula, nejen nemocným, že v Mamma HELP ve Zlíně je otevřeno pondělí až čtvrtek a vždy vás přivítá vstřícná terapeutka.

Básnička Po narkóze

Po narkóze v nemocnici, ploužím se a mám splín.
Potom kouknu na polici, časopis tam uvidím.

Cizím názvem se tu kasá, vduchu sama říkám si.
Mamma to jsou přece prsa, HELP je vše o pomoci.

Spojím-li tato dvě slova, dává mi to smysl již.
Hurá, už to bere i má hlava, při čtení se nořím níž.

Přirozeně bez nadsázky, píše Hanka, Jana, Alena.
Chce to jenom trochu lásky, do života vrácena.

A tak přijít bez ostychu, mezi tyto lidičky,
nechat vzadu zlost i pýchu, neodepsat koníčky.

Já jsem takto učinila, přila jsem se přesvědčit.
Jaká je v tom lidská síla, přece chceme všichni žít!!!

Romana Hrušková z Vizovic

Romana Hrušková