O lese v lese

Konečně jsme se dočkali a v sobotu 21. září jsme se dopoledne sešli Pod Chvalovkou, plní očekávání, co nás vše čeká.

Přivítala nás paní Ing. Petra Packová a pak jsme se vrhli na stoleček, kde si pro nás pojišťovna VZP ČR připravila krásné dárečky. Nechybělo i něco sladkého na doplnění energie a už jsme vyrazili.

Pohybovali jsme se po stezce, která vznikla minulý rok. Na každé zastávce jsme se dozvěděli něco zajímavé. Také jsme měli spoustu dotazů, sbírali jsme listy, zahráli jsme si na kůrovce, dozvěděli jsme se, jak přenáší veverka svá mláďata z hnízda do hnízda, užili jsme si vůni  čerstvě pořezaných stromů a také pořádný smrad kyseliny mravenčí, kterou se malí mravenci  brání, pokud se někdo dotkne jejich mraveniště a plno dalších zajímavostí.

Musím říct, že počasí se skvěle vydařilo. V naší skupince asi dvaceti pěti  osob, byly zastoupené veškeré věkové kategorie. Děti, rodiče, babičky, dokonce kočárek s miminkem a pejsci.

Ušli jsme celkem téměř pět km a konec  výpravy byl u našeho „Lesa pro život“, který jsme vysadili na jaře. Doubkům se daří dobře a pěkně rostou.

Na tomto místě jsme se rozloučili a slíbili jsme si, že se příští rok opět sejdeme. Jako vzpomínku na tento nultý ročník stezky za poznáním, dostanou všichni účastníci krásnou společnou fotografii.

Ráda bych ještě jednou poděkovala partnerům. Lesům ČR, s.p. a konkrétně paní Ing. Petře Packové, která se celé akce ujala a také VZP ČR za jejich podporu a dárky.

Monika Chábek

Poděkování

Lesy ČR
VZP