Obchodní centrum Letňany se opět připojuje k celosvětovému boji proti rakovině prsu Měsícem v růžové

Praha, 13. října 2014 – V pondělí 13. října zahájilo Obchodní centrum Letňany MĚSÍC V RŮŽOVÉ, měsíc boje proti rakovině prsu. Se svými partnery sdružením pacientek Mamma HELP, vydavatelstvím Mladá fronta a řadou známých osobností se centrum připojuje k celosvětovým projektům, které šíří povědomí o této problematice a vyzdvihují důležitost prevence a význam včasné diagnostiky. Měsíc v růžové v OC Letňany návštěvníkům umožní dozvědět se co nejvíce informací a nabídne jim příležitosti k diskuzím s odborníky i lidmi, kteří mají s nemocí vlastní zkušenosti. Do řady iniciativ se budou moci zájemci sami aktivně zapojit, a tím boj proti rakovině prsu podpořit osobně. V zahraničí se tradice října v růžové barvě, která symbolizuje boj proti rakovině prsu, udržuje již 28 let.

Neoficiální zahájení Měsíce v růžové proběhlo v OC Letňany již v úterý 7. října ve spolupráci se Cinema City Letňany v rámci akce Sephora Ladies Night. Tato již tradiční dámská filmová akce, jako součást růžového října, představila nejnovější film Alice Nellis: Andělé všedního dne na motivy stejnojmenné novely spisovatele Michala Viewegha. Této předpremiéře za exkluzivní účasti autora předlohy předcházela jeho autogramiáda ve spolupráci s knihkupectvím Knihy Dobrovský. Součástí obou akcí byla i veřejná sbírka pořádaná sdružením pacientek Mamma HELP.

Jedním z hlavních partnerů Měsíce v růžové je časopis Moje Psychologie vydavatelství Mladá fronta, který letos připravil speciální projekt LAVIČKY. Do projektu LAVIČKY se zapojilo deset předních českých umělkyň a umělců. Každý z nich autorsky graficky ztvárnil LAVIČKU tak, aby kolemjdoucím lidem připomněla, jak důležitý je boj proti rakovině prsu. Všichni příznivci projektu si mohou LAVIČKY prohlédnout jak na webu Ruzovyrijen.cz, kde budou umístěny všechny vyfocené LAVIČKY a jednotlivé vzkazy umělkyň a umělců, tak i v Obchodním centru Letňany, kde bude probíhat jejich výstava a to od pondělí 13. října až do 1. listopadu. V průběhu měsíce října pak bude probíhat aukce LAVIČEK on-line na webu Ruzovyrijen.cz a její výtěžek poputuje na konto sdružení Mamma HELP.

Kromě výstavy laviček, které pomohli vyzdobit mezi jinými i Ivan Trojan, Jana Krausová a Karel Roden nebo Jan Saudek, připravilo OC Letňany pro návštěvníky poradenské dny a doprovodný program ve znamení růžové za přítomnosti významných osobností. V sobotu 18.10. proběhne Módní přehlídka, kde budou představeny módní kolekce, hlavně pro teenagery, na podzim a zimu. Nebude chybět speciální program s televizním moderátorem Nastym, vyznávající pouliční kulturu v podobě tanečních vystoupení, adrenalinové exhibice na BMX, akčních hrátek s YOYO, soutěží a autogramiády jednoho z nejúspěšnějších zpěváků poslední doby – Bena Cristovao.

Jedním z vrcholů Měsíce v růžové bude celodenní program konající se v sobotu 25.10. Zábavný program začne autogramiádou protagonistů nového chystaného muzikálu „Mamma Mia“. Tu vystřídá další autogramiáda v podání umělců z velkého koncertního programu Hudebního divadla Karlín: „Pocty legendám“ v čele se zpěvačkou Helenou Vondráčkovou. Hudebně laděný program zakončí koncertní vystoupení zpěvačky Ewy Farne včetně její autogramiády. Úplný závěr dne bude patřit velkému ohňostroji za zvuků hudby před OC Letňany. Celý den se můžou návštěvníci těšit nejen z přítomnosti populárních tváří, ale i nabídky obchodů obchodního centra v podobě speciálních slev a výhodných nákupů. Slevy pro ně chystá také nově otevřený obchod s módou F&F. Mimo jiné je pro ně připraveno Kolo výher s atraktivními cenami v podobě vyhlídkových letů vrtulníkem přímo nad naším centrem ještě v ten samý den.

sobotu 1. listopadu vyvrcholí v Obchodním centru Letňany Měsíc v růžové. Bude předán šek s vybranými penězi pro sdružení pacientek Mamma HELP. Celý den budou na pódiu na fontáně probíhat zajímavé rozhovory či módní přehlídka seniorek z projektu i60, ale i akrobatické vystoupení na stuhách bez jištění. V rámci celodenního programu také proběhne autogramiáda nové knihy Zuzany Pšenicové: (Ne)pohádkové osudy českých princů a princezen, za účasti filmového režiséra Zdeňka Zelenky či zpěváka a herce Josefa Zímy. Jako pocta všem ženám, a hlavně těm z Mamma HELP, bude závěr dne patřit koncertnímu vystoupení ikony česko-slovenské popmusic Václava Neckáře.

„Obchodní centra navštěvují celé rodiny s dětmi, nejčastěji ale ženy, a proto jsme se rozhodli po loňské akci v OC Letňany rozšířit kampaň na všechna obchodní centra, která naše společnost vlastní. Oslovíme tak ženy na místě, kde tráví volný čas a připomeneme jim, že zdraví je jedna z nejdůležitějších věcí v jejich životě. K růžovým akcím se hlásí i některé obchody a to formou slev na vybrané zboží. Všechny aktivity, ať už přímo v OC Letňany nebo v dalších lokalitách, si kladou za cíl především šířit povědomí o onemocnění. Je smutné, že v současné době využívá vyšetření hrazeného pojišťovnami jen něco málo přes 50 % žen nad 45 let. Ukázalo se, že informovanost se ale dobře přenáší přes mladou generaci, která se v tomto jeví jako zodpovědnější než jejich maminky a babičky. Proto je mezi zapojenými hosty řada těch, kteří umí oslovit i mladší ročníky,“ říká Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco. Podrobné informace o všech programech v rámci Měsíce v růžové je možné najít na www.mesicvruzove.cz.

Stejně jako loni přispěje OC Letňany na sdružení Mamma HELP 10 % z výtěžku prodeje Dárkových šeků. A stejně tak bude stát v pasáži u fontány informační stánek, kde budou ženy ze sdružení Mamma HELP k dispozici zájemcům o informace či pomoc a kde zároveň bude probíhat veřejná sbírka pro podporu sdružení Mamma HELP.

O Obchodním centru Letňany

Obchodní centrum Letňany bylo postaveno v roce 1999. Toto největší obchodní centrum v České republice s rozlohou přes 125 000 m2 patří mezi TOP 40 obchodních center v Evropě. Návštěvníci zde mohou nakupovat ve více než 180 obchodech. Největší zastoupení mají obchody s módou a módními doplňky. Centrum nabízí také bohatý výběr obuvi, sportovního vybavení, hraček a výrobků pro péči o krásu a zdraví. Návštěvníci zde najdou nejmodernější hypermarket Tesco  u nás. Mohou využít také řady služeb – od květinářství, přes cestovní kanceláře až po kadeřnictví či čistírnu. Mezi nakupováním mohou lidé navštívit sportovní centrum, aquacentrum, multikino, Skydive arénu či se občerstvit v některé z kaváren či restaurací. Více informací o OC Letňany naleznete na www.ocletnany.cz.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Renata Nejtková, Group Mall Marketing Manager Tesco Stores ČR a.s.

tel. +420 725 839 991, e-mail: rnejtkov@cz.tesco-europe.com