Závěť pomáhá

Věděli jste, že závěť může i pomáhat?

Přečtěte si příběh Marcely, a dozvíte se jak.

Marcela Mejstříková - Závěť pomáháCelý život má paní Marcela blízký vztah k umění a estetice. Vystudovala střední výtvarnou školu, zabývala se písmomalířstvím a výkladovou tvorbou a pracovala mimo jiné jako aranžérka výloh. Ve volném čase hrála tenis, volejbal, lyžovala, bruslila…

Její život se změnil v době, kdy už byla pár let v penzi – a onemocněla. V čekárně onkologické ordinace, kam přišla kvůli experimentální léčbě, se seznámila s Janou Drexlerovou. Obě dámy nejenže úspěšně překonaly nepříznivou diagnózu, ale zároveň si řekly, že chtějí pomáhat dalším ženám v podobné situaci.

A tak se v roce 1999 paní Marcela stala spolu s Mgr. Janou Drexlerovou a MUDr. Václavem Pechou spoluzakladatelkou sdružení Mamma HELP. Dnes už renomovaná neziskovka sdružuje ženy s diagnózou rakoviny prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Ročně pomáhá tisícům klientek a provozuje mimo jiné síť center v různých městech České republiky.

„Začátky byly dobrodružné. Získaly jsme prostory blízko Vinohradské nemocnice a pustily se do jejich malování a úprav. Zároveň jsme začaly oslovovat sponzory. Postupně přibývaly další aktivity, třeba Avon linka proti rakovině prsu, na níž jsem také pracovala a zodpovídala dotazy klientek,“ vypráví paní Marcela.

Její slova doplňuje ředitelka Mamma HELP center Jana Drexlerová: „Paní Marcelu Mejstříkovou znám už skoro dvacet let. Marcela nám dodnes vydatně pomáhá, nehledě na svůj věk. Ostatně, vůbec na něj nevypadá! Tu vitalitu jí všechny můžeme jen závidět!“

Marcela Mejstříková - Závěť pomáhá

Dnes se v organizaci paní Marcela věnuje především svému oblíbenému umění: šije a tvoří krásné předměty a také navazuje na to, čemu se věnovala v pracovním životě – instaluje výstavy. Výtěžek z prodeje předmětů přispívá na financování Mamma HELPu, a tím pomáhá dalším ženám, které potřebují dobrou radu nebo povzbuzení, že v nepříznivé situaci nejsou samy.

„Mamma HELP se stal mým druhým domovem. A protože jsem bohužel v životě ztratila své blízké a nemám nikoho, komu bych odkázala svůj majetek, rozhodla jsem se, že ho věnuji Mamma HELPu,“ říká paní Marcela.

Na tento okamžik vzpomíná i Jana Drexlerová: „Všechny nás to ohromilo, když před několika lety Marcela přinesla od notáře sepsanou závěť, v níž nám všechno odkazuje… Bylo to v době, kdy jsme jí pomáhaly se stěhováním do nového, menšího bytu. Na náš údiv řekla jen: Vždyť jste moje rodina, nebo ne?“

Paní Marcele se ulevilo, že má tyto záležitosti vyřešené a může svou obdivuhodnou energii věnovat tomu, co dělá ráda: chodí na procházky, koncerty, výstavy a další kulturní akce, setkává se s lidmi, zajímá se o vše, co se děje. „Nejsem asi úplně typickou důchodkyní,“ usmívá se v kavárně, kam nám přinesla i veselý výrobek z arte dílny. „Na minulost příliš nevzpomínám, žiju přítomností a budoucností,“ říká optimisticky.

Příběh zpracovala Hana Valentová

 

Zajímá Vás více informací?

Kontaktujte nás

Mgr. Jana Drexlerová

Ředitelka

Tel: 603 747 502,
739 632 883

Mamma HELP je členem

Koalice za snadné dárcovství

 

Závěť pomáhá

 

Nové příspěvky

Zobrazit všechny příspěvky

Back to Top