Pomoc v pravou chvíli

Při návštěvě nově otevíraných prostor pražského Mamma HELP centra a současně oslavě patnáctého výročí založení tohoto sdružení se mi vybavilo moje první setkání s ním a znovu jsem si uvědomila, jak velmi mně toto společenství pomohlo v nejtěžších chvílích mého dosavadního života.

Letos je tomu již třináct let, kdy mi při běžném preventivním lékařském vyšetření byla sdělena zdrcující diagnóza: máte pravděpodobně rakovinu prsu. Následné vyšetření pak tento verdikt potvrdilo. Byla jsem zoufalá a psychicky zcela na dně, stále jsem plakala. O to více, že jsem něco takového vůbec nečekala, žádnou bulku nebo něco podezřelého jsem si nenahmatala… Ještě v ordinaci MUDr. Pechy jsem dostala telefonní číslo na Mamma HELP s tím, že by mi mohli pomoci. Já jsem ve svém zoufalství v nějakou radu nebo pomoc nevěřila, ale naštěstí byl se mnou můj manžel, který mě při mých vyšetřeních doprovázel.

Na dané číslo zavolal a již první kontakt se členkou sdružení byl pro nás uklidňující a povzbudivý. Domluvili jsme si návštěvu centra a šli jsme tam oba dva. Terapeutky nás přijaly klidně a příjemně a zasvěceně nás informovaly, jak si poradit se situací, ve které jsem se ocitla. Znovu mě vrátily naději, že je možné překonat onemocnění a žít dál normálním životem i po prodělané operaci.

Navštívila jsem Mamma HELP ještě několikrát a později se stala i jeho členkou. Dodnes vzpomínám na velkou pomoc, které se mi dostalo od členek sdružení, především od Jany Drexlerové, v době pro mě tak těžké. Patří jim můj veliký dík a obdiv za všechnu práci, kterou pro Mamma HELP dělají.

Ivana K, Praha

Ivana K