Přednáška pro Jaroměř

V páteční odpoledne se nám odjíždět z Hradce dvakrát nechtělo. Ale co se slíbí, to se musí splnit, hlavně když je to přednáška o prevenci. Naložily jsme Janino auto (ona říká autíčko) a vyrazily dostatečně včas, abychom zvládly cestu se všemi objížďkami a regulacemi na trase do Jaroměře. Bez zádrhelů jsme našly místo konání – rodinný domek, ve kterém majitelka vyhradila vstupní halu pro Studio zdraví a krásy.

Čtrnáct mladých žen a tři děti si oblékly bílá trička s růžovým nápisem IQ pohyb pro Mammahelp a káva a čaj celou halu provoněly a zútulnily. Už v průběhu přednášky jsme se cítily velmi příjemně a podle dotazů se dalo čekat, že tuto společnost za necelou hodinu jen tak hned neopustíme. I po ukončení našeho téměř hodinového povídání následovala spousta dotazů i sdělovaných poznatků a zkušeností posluchaček. Nejsilnější dojem vyvolalo vystoupení jedné nastávající maminky. Statečně a bez skrývání přiznala, že právě prodělává onkologickou léčbu, je jí 33 let a je v osmém měsíci těhotenství. Vylíčila nám všem svůj příběh, od radostné doby zjištění otěhotnění, smutné chvíle od nálezu bulky přes různá vyšetření a volby léčby až po optimistické vyjádření víry v uzdravení a narození zdravého miminka. Její vystoupení dopadlo na všechny naslouchající jako memento: Pamatuj, že nemoc si nevybírá! A samovyšetřování je důležité a to nejsnazší, co ženy pro své zdraví mohou udělat.

Celé setkání bylo hodně emotivní, nejen s touto nastávající maminkou, které jsme popřály hodně sil v boji s nemocí, úplné uzdravení a narození zdravého a šťastného miminka, ale i s ostatními příchozími a jejich dětmi. A obdivovaly jsme i nadšení pro věc paní Šejvlové, organizátorky akce. Všem ostatním jsme popřály hodně zdraví ve šťastných rodinách.

Určitě na toto společné setkání budou vzpomínat a na prevenci nezapomínat.

 

Renata a Jana M.

 

Přednáška pro Jaroměř

 

Přednáška pro Jaroměř