Slavnostní otevření Mamma HELP centra v Českých Budějovicích

Osmé centrum Mamma HELP zahájilo činnost

„Přišly jsme vám zazpívat písničky z pohádek, aby se tady ženy cítily jako v pohádce.“ Toto přání vyslovily děti ze ZŠ Máj 1. v Českých Budějovicích, které přišly zazpívat na slavnostní otevření osmého centra Mamma HELP v České republice.

K otevření nového centra přišel poblahopřát mimo jiné hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, ředitel krajského úřadu Milan Kučera, Petr Podhola, náměstek českobudějovického primátora pro školství a sociální věci. Podpořit své nové kolegyně přijely zástupkyně center Mamma HELP z Hradce Králové, Brna, Plzně a Prahy, zakladatel této pacientské organizace doktor Václav Pecha a také MUDr. Václav Janovský, primář onkologického oddělení Nemocnice České Budějovice, který je odborným garantem českobudějovické poradny.

Ženám s nádorovým onemocněním prsu, které se musí vyrovnat s těžkou životní situací, pomáhají centra v celé ČR už patnáct let. Také českobudějovická poradna, která sídlí na Lannově třídě č. 63/41, nabízí ode dneška pacientkám psychologické i sociální poradenství a bezpečné a vlídné prostředí. Především ale osobní zkušenost terapeutek s nemocí a onkologickou léčbou.

Do poradny může přijít každý bez objednání a služby jsou bezplatné. Otevřeno je od pondělí do čtvrtka v době od 10.00 do 15.00 hodin.

Podrobnější informace najdete na www.mammahelp.cz, a pokud nemůžete přijít osobně, zavolejte na telefon 385 515 031.