Sto tisíc na boj proti rakovině prsu!

Zubři ve středu předali šek organizaci Mamma HELP

Na konci prosince to při střetu s Motorem začalo a zápas se Šumperkem přinesl ve středu v podvečer vyvrcholení. Přerovský hokej má za sebou růžovou dekádu prvoligové sezóny, během níž společně s fanoušky podpořil boj proti rakovině prsu. Výtěžek z aukce speciálních růžových dresů, ve kterých Zubři prosincový duel odehráli, se vyšplhal až na 102 500,- Kč. Formou šeku byla částka před začátkem bitvy proti šumperským Drakům slavnostně předána organizaci Mamma HELP.

Slavnostnímu aktu předcházela tisková konference, kterou klub u příležitosti konce charitativní akce Srdce Zubra bije pro ženy svolal. Zúčastnil se jí generální manažer Zubrů Ing. Lubomír Svoboda, marketingový manažer Ing. Ondřej Hnila, Martina Hrušková, která byla řídící osobou akce, za hráčskou kabinu brankář Jiří Slovák a v neposlední řadě zástupkyně organizace Mamma HELP, konkrétně ředitelka Mgr. Jana Drexlerová a také Jana Čaganová, koordinátorka přerovského centra.

“Chtěli jsme po našem postupu do WSM ligy přijít s něčím novým, co by nám pomohlo v propagaci klubu i mimo tu sportovní část na ledě. Myslím si, že se nám to opravdu povedlo. Dresy jsme vydražili za fantastických 102 500,- Kč, což je částka, kterou jsme překonali i jiné aukce podobných dresů z klubů hrajících vyšší soutěže. Byl to například Třinec nebo Lev Praha.

Chtěl bych poděkovat organizátorům této akce, našim partnerům i fanouškům, kteří se aukce zúčastnili,“ řekl Lubomír Svoboda.

Za největší cenu byl vydražen dres útočníka Marka Sikory (7500,- Kč) a jen o něco málo níže pak fanoušci zaplatili za trikot gólmana Lukáš Klimeše či dalšího útočníka Michala Popelky.

Organizace Mamma HELP je další, kterou Zubři podpořili. Už předtím poslali částku na konto Movemberu. “Fungujeme už šestnáct let a já sama jsem si tou nemocí prošla. Ročně k nám přijde s žádostí o pomoc více než šest tisíc žen, proto naše činnost vyžaduje finanční podporu. Získat ji ze státních zdrojů není jednoduché a na to jsme ani nikdy příliš nesázeli. V poslední době k nám čím dál více míří podpora z opačné strany, což je pro nás velmi dojemné a moc nás to těší. Je to krásné, když někoho osloví naše problematika natolik, že i přes spoustu náročných prací dokáže uspořádat takové hokejové utkání,“ řekla Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELPu.

“A nejkrásnější na tom je slogan Srdce Zubra bije pro někoho. Závidím vám ho a gratuluji vám k němu, protože je geniální. Moc vám přeji, aby ta myšlenka zviditelnit nejen vás, ale i nás a další organizace, dobře fungovala a třeba i přivedla lidi ke sportu. Chci poděkovat všem, protože takový výsledek jsme opravdu nečekali. Za šestnáct let existence naší organizace je to největší částka z dražeb, které jsme zažili. Moc děkuji, že jste si vybrali právě nás,“ dodala s přáním.

 

Z webových stránek HC ZUBR Přerov