V šesti městech se konal pochod Vyšlápněte si pro zdraví s růžovou stužkou

Říjen, měsíc věnovaný už všude na světě ženám s rakovinou prsu, ale také prevenci, zahájily mammahelpky už tradičně Pochodem s názvem Vyšlápněte si pro zdraví s růžovou stužkou.

V šesti městech se v první říjnovou sobotu přišlo skoro pět set lidí naučit správný styl chůze s hůlkami, ale hlavně šlo o vyjádření podpory ženám, které  svou zkušenost s touto obávanou nemocí už mají, nebo se právě léčí. A právě jim jsme udělali radost dárkem – pacientka, která šla s námi poprvé, dostala od nás Nordic Walking hůlky zdarma. Rozdaly jsme jich celkem 78, a jejich majitelky se zároveň staly novými klientkami našich Mamma HELP center.

Paní Serafínka, jedna z nich, hned po zdolání symbolické trasy na Parukářce v Praze na pódiu prozradila, že je pouhé tři týdny po poslední chemoterapii, je šťastná, že mohla celé to odpoledne s námi absolvovat a i přes pochopitelnou únavu jí atmosféra této akce a společenství lidí kolem dodaly hodně sil a optimismu. Podobně emotivně se vyjádřila řada dalších.

Radost nám udělali mnozí partneři již 6. ročníku Pochodu, kteří nás podpořili finančně, různými dárky či pomohli při organizaci akce, která vyžaduje dlouhodobou přípravu. Díky nim jsme všude mohli nabídnout příjemný doprovodný program, a lidé se i díky krásnému počasí skvěle bavili.

Neušli jsme ani zájmu médií, a velmi si vážíme přízně odborníků ze zdravotnictví i politiků, kteří nás svou přítomností a vyjádřením podpory povzbudili. Děkujeme – a zase napřesrok!