V Žatci uvařili pivo pro ženy s rakovinou prsu. Nabízí speciálně vyladěnou chuť

Spolek Mamma HELP ukončil k 30.6.2020 svou činnost. Historie projektu:

Pivo Mamma BEER bude možné koupit během října ve vybraných lékárnách a prodejnách.

beersKaždoročně u tisícovek českých žen lékaři diagnostikují rakovinu prsu. Některé z nich na tento závažný zdravotní problém zemřou. Často používanou metodou léčby nádorů prsu je chemoterapie, která je však spojená s nevolnostmi a pacientkám často mění chuťovou senzoriku. Jídlo jim připadá hořké, chutná po pilinách nebo po sobě zanechává kovovou pachuť. Protože pacientky méně vnímají sladkou chuť, stává se, že začnou během léčby preferovat sladké potraviny a nápoje.

Nezisková organizace Mamma HELP, která nemocné podporuje, přišla s nápadem – nealkoholickým pivem pro ženy bojující s rakovinou prsu. Mamma BEER, jak se první pivo pro ženy s tímto onkologickým onemocněním jmenuje, uvařil Žatecký pivovar.

„Pro mnoho žen trpících rakovinou prsu je chemoterapie tím nejhorším, čím si musí projít. Chuť piva je vyladěna tak, aby působila proti negativním účinkům chemoterapie,“ sdělila Petra Plánková z organizace Mamma HELP.

V lékárná a prodejnách

Limitovanou edici piva je možné koupit v průběhu října ve vybraných lékárnách a prodejnách. „Na pivo k nám přicházejí velmi dobré ohlasy. Chtěli bychom se proto se Žateckým pivovarem domluvit na další spolupráci, vařit ho dlouhodobě a pivo nabízet přes běžnou distribuční síť,“ uvedla Plánková.

Zdroj: https://www.denik.cz/ekonomika/v-zatci-uvarili-pivo-pro-zeny-s-rakovinou-prsu-nabizi-specialne-vyladenou-chut-20181012.html

Mamma BEER můžete zakoupit v průběhu října v lékárnách Medicon, Magistra v prodejnách Ošatka.

Mamma BEER