Výstava Dlouhá trať ve Zlíně

….Dlouhá trať. Mnozí z vás si představí běh v nádherných horských scenériích. Náročný a přesto tak opojný, že i přes bolest celého těla vás nutí dál ukrajovat kilometr za kilometrem. Sáhnout si až na dno svých sil, stanout na nebe se dotýkajících vrcholech a poté seběhnout do malebného údolí. Po příjemné regeneraci je tělo i hlava připravena na další dlouhé dobrodružství.

Ale existují i dlouhé tratě, na které se nepostavíte dobrovolně. Diagnóza rakoviny prsu se řadí mezi ně. Krásu hor vystřídá sterilní nemocniční prostředí, bolest těla není ničím kompenzována a místo vrcholů se může dostavit psychické dno. ….. Dovolila jsem si použít krásná slova fotografa Lukáše Budinského.

Lukáš je sportovní fotograf. Roky se věnoval fotografování nejnáročnějších horských závodů a společně se zlínským Mamma HELPEM jsme uskutečnili v měsíci říjnu prodejní výstavu fotografií. Výstava fotek se konala v Klubu 204 a díky prosklené časti vystavovací místnosti ji tak mohlo vidět spousty lidí. Lukáši patří velké dík (částka z prodaných fotografií činí 20.000 Kč a já si tak na naše edukace a přednášky mohla pořídit nový fantom prsů), ale i velký obdiv. Opět si dovolím vložit pár vět Lukáše: Při focení jsem byl svědkem mnoha silných příběhů. Za většinou z nich stály ženy, které se dobrovolně postavily proti živlům, horám, přírodě i vlastnímu tělu. Nic mne však nepřipravilo na to, že jednoho dne sám budu účastníkem nedobrovolného boje ve svém nejbližším okolí. Nechci jen tak bezmocně stát a nechat tisíce fotografií ležet bezúčelně v šuplíku.Proto jsem se rozhodl podpořit organizaci Mamma Help ve Zlíně. Jak jinak bych mohl pomoci, než svými fotografiemi. Vždyť mnoho z nich již byl publikováno v časopisech po celém světě, nebo dělají radost zachyceným běžcům.

Lukáši, moc, moc děkujeme. Přejeme hodně hezkých fotografií, hezkých chvil a hlavně už samé hezké zprávy.

Katka Vondráčková