Výstava fotografií Říct to dětem

1.10. – 27.10. – Velký Špalíček, Mečová 2, 602 00  Brno

S radostí zveme všechny na výstavu fotografií k projektu Říct to dětem. Výstavu organizuje Mamma HELP centrum Brno v rámci kampaně Říjen v růžové a je k vidění ve dnech 1.10. – 27.10. v prostorách Velkého Špalíčku v Brně.

Účelem výstavy je zviditelnit problematiku spojenou s projektem Říct to dětem. Ten má za cíl usnadnit onkologickým pacientkám komunikaci s dětmi, především v období po sdělení diagnózy, ale i v průběhu vážné  nemoci matky.

Právě po sdělení diagnózy se v ženě odehrává vnitřní dialog…Budu to muset říct doma. Ale jak to řekneme dětem? Každé mámě se v téhle hrozivé a nejméně očekávané situaci dříve či později vynoří v hlavě právě tato znepokojující otázka. A každá máma usilovně hledá pro své děti tu nejméně znepokojivou odpověď… DLOUHO MLČET TOTIŽ NELZE. Ženy na vystavovaných fotografiích to dokázaly. Našly cestu, jak zmírnit dětský strach, jak odpovědět, když se malá dcerka zeptá Proč teď nemáš vlasy, mami? Nebo jak ujistit dospívajícího syna, že léčení zabírá a vše dopadne dobře, i když právě teď spoustu věcí nezvládám… V rámci projektu Říct to dětem je k dispozici bezplatné poradenství, které v Mamma HELP centrech mohou poskytnout zkušené psycholožky. Pro maminky a jejich blízké je také nově k dispozici odborná brožura s názvem Říct to dětem. Všechny informace a kontakty najdete na www.mammahelp.cz.

Těšíme se na Vás ve Velkém Špalíčku.