Výstava fotografií Škola Michael for Mamma HELP v Brně

1.10. – 31.10. – Poliklinika Zahradníkova, Zahradníkova 494/2, 602 00 Brno-střed-Veveří

Srdečně Vás zveme na Výstavu fotografií s názvem Škola Michael for Mamma HELP v Brně, která se koná po celý říjen v Poliklinice Zahradníkova v Brně v rámci kampaně Říjen v růžové.

Výstava fotografií má za cíl upozornit ženy na riziko zhoubného onemocnění prsu a na nutnost prevence. Nese podtitul: „tak jak to vidí, cítí a vnímá mladá generace fotografů.“ Snímky žáků Střední školy a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael vznikly v minulém školním roce. Sami studenti říkají: „Začali jsme se o tomto problému, o této nemoci více bavit nejen mezi sebou, ale i s rodiči a kamarády. Přemýšleli jsme, jak vystihnout a zachytit to podstatné, aby fotky oslovily. Toto téma nás posunulo profesně dál, bylo skvělé fotit pro Mamma HELP už proto, že prevence není nikdy dost.“

Studenti fotili pro pacientskou organizaci Mamma HELP, která se již 17 let zabývá podporou a pomocí ženám s rakovinou prsu. Značnou roli v celém projektu hrál i fakt, že v té době rakovinou prsu onemocněla jedna z profesorek školy. Společné emoce a sdílení měly zcela jistě vliv na vzniklé dílo i na lidské dozrání mladých autorů.

Zveme Vás na výstavu, která toto téma ztvárňuje velmi citlivě pohledem mladé umělecké generace. Akci pořádá Mamma HELP centrum Brno.