Za dobrodružstvím do „obchoďáku“? Ve Vršovicích na vás čekají nové únikové hry

Podzim se blíží, konečně i sprchlo. Rána se ochlazují a odpoledne už se brzy stmívá. Tak co znovu zajít na únikovku zdarma? Letos již pošesté Nákupní centrum Eden připomíná, že říjen je měsícem podpory žen s rakovinou prsu. A to celosvětově. A stejně jako na jaře centrum připravilo tři zábavné únikové hry. Hlavním heslem akce je „Bav se, uč se a pomáhej“.

Akce, která v NC Eden probíhá od 4. do 24. října, je svým způsobem jedinečná v několika ohledech. Nejenže nabízí stále více populární únikové hry zdarma, rovněž tím podporuje osvětu růžového října a s tím spojenou problematiku rakoviny prsu.

„Důvodem, proč tuto konkrétní akci pořádáme, je pomoc pacientské organizaci Mamma HELP,“ vysvětlila marketingová manažerka Tesco Stores ČR a. s. Renata Nejtková. „Ta možnost pomoci je určitá nadhodnota toho, že se lidé nejen pobaví, ale že se i s nemocí seznámí, a zároveň mohou přispět organizaci, která pomáhá nejen nemocným, ale i jejich rodinám a blízkým. Měsíc v růžové (www.mesicvruzove.cz ) by měl lidem připomenout to, co je ve světě hodně populární. Že prevence je důležitá, že konkrétně tato nemoc v ranném stadiu je velmi dobře léčitelná a že je třeba pacientům pomáhat s jejich každodenními starostmi, aby léčba byla účinná.“

Každá dvanáctá až osmá žena onemocní v průběhu svého života rakovinou prsu. „Je to smutná statistika, ale je taky potřeba vědět, že stále více žen má šanci na uzdravení – jednak díky pokrokům medicíny, ale hlavně díky včasnému odhalení zhoubného bujení, v co nejranějším stadiu,“ říká Jana Drexlerová, ředitelka pacientské organizace Mamma HELP. „Proto se také intenzivně věnujeme edukaci, pořádáme stovky přednášek po celé republice, a snažíme se na to ženy upozornit, vysvětlit jim, jaké možnosti dnes mají. A rovnou je při té příležitosti učíme samovyšetření prsu na modelu.“

U příležitosti Měsíce v růžové letos budou mít návštěvníci hned několik možností, jak pomoci. Návštěvou únikovky a příspěvkem do kasičky při odchodu, nákupem čerstvých hub a některých květin v hypermarketu Tesco po celé ČR, koupí dárkového poukazu Nákupního centra Eden anebo nákupem nějakého výrobku, který vyrobily pacientky a které prodává Mamma HELP na různých akcích po celé ČR – informace o nich najdete na www.mammahelp.cz .

Únikové hry si návštěvníci mohou vyzkoušet rovnou tři. Agent 007 a Středověký kat jsou k dispozici dětem od 10ti let v doprovodu alespoň jedné dospělé osoby, Dr. Smrt je vhodný pro děti 13let a více za doprovodu dospělého. Každá hra trvá cca 15 – 25 minut, podle schopnosti každé skupiny. Zábava je v každém případě zaručena. Rezervaci termínu je možné provést od 1.10. od 15ti hodin na stránkách http://escapezone.cz/#hry.

Kde: Nákupní centrum Eden

Kdy: 4.–24. 10. (pondělí–pátek 15–18 hod.; sobota–neděle 13–8 hod.)

 

 

Nákupní centrum Eden – www.nceden.cz

Nákupní centrum Eden bylo postaveno v roce 2005. Na rozloze 30 800 m2 nabízí více než 100 obchodů, kde zákazníci najdou vše – od potravin Tesco Extra, přes módu pro mladou i střední generaci, zábavu, fitness, hračky, občerstvení či potřeby pro domácnost a nepostradatelné služby, jako jsou výroba klíčů či nejmodernější pobočka České pošty. Centrum se nachází na frekventované křižovatce U Slavie / Vršovická a řidiči zde mohou využít téměř 1000 parkovacích míst až na 3 hodiny zdarma.

Mamma HELP, z.s. – www.mammahelp.cz

Sdružení bylo založeno v roce 1999. Jedná se o nevládní neziskovou organizací, která sdružuje ženy s diagnózou rakovina prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Ročně se na na síť Mamma HELP center (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, Přerov, Zlín, Plzeň, České Budějovice) obrátí téměř 7000 klientek a klientů.  Mamma HELP personálně zajišťuje také Avon linku proti rakovině prsu. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Renata Nejtková, Mall Marketing Manager
tel. +420 725 839 991, e-mail: rnejtkov@cz.tesco-europe.com

Mamma HELP, z. s.
Mgr. Jana Drexlerová, tel.: 739 632 883, email: mammahelp@mammahelp.cz