Ženy ženám

Poukázky vydané v rámci projektu společnosti AVON Cosmetics Ženy ženám slouží jako 200 Kč sleva na mamografické, či sonografické (ultrazvukové) vyšetření prsů ve vybraných akreditovaných pracovištích.

Poukázky jsou platné od 15.8. – 30.11.2019 a můžete si o ně zavolat na bezplatnou Avon Linku za zdravá prsa – tel. 800 180 880 nebo si je objednat přes e-mail – avonlinka@mammahelp.cz. V e-mailu uveďte Váš věk a adresu. Poukázky se posílají poštou.

Preventivní mamografické vyšetření je v České republice dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví hrazeno pojišťovnami jednou za dva roky, a to u žen nad 45 let. Podmínkou je žádanka od gynekologa či praktického lékaře pro dospělé.

Při vyšším riziku vzniku nádorů prsu, například při výskytu nádoru prsu či vaječníků v rodině, je vhodnější provést mamografické (popř. sonografické) vyšetření každý rok. Mamografické vyšetření každý druhý rok si pak musí žena uhradit sama. Investice do vlastního zdraví se však vyplatí. Celková cena vyšetření se pohybuje v rozmezí od 300 Kč do 800 Kč v závislosti na jeho typu.

Rakovina prsu však postihuje i ženy v mladším věku, a proto AVON poskytuje ženám formou poukazu slevu 200 Kč nejen na mamografické, ale i na sonografické vyšetření.

Tak nepodceňujte prevenci a využijte možnost nechat se vyšetřit. Vědomí, že jste zdravá, za to jistě stojí.

Karcinom prsu mladých žen