Život bez bariér – již druhý ročník v Ostravě

Dovedete si představit, jaké bariéry a těžkosti musí ve svém životě překonávat handicapovaní lidé? Přiznám se, že já sama ani zdaleka ne.

O tom, aby se jejich obtíže alespoň trochu zmírnily, byla výstava s názvem Život bez bariér, která se konala ve dnech 18. – 20. 10 2013 v prostorách Výstaviště Černá louka v Ostravě. Jednalo se již o druhý ročník výstavy. V letošním roce se k původním tématům – Handicap a Senior přidalo další téma Dítě a věci s ním související.

Výstava si opět kladla za cíl pomoci lidem s různými druhy handicapů a také přispět ke zlepšení života, integrace do společnosti (ve všech sférách činností) od dětí až po ty dříve narozené.

Celá výstava byla vhodně doplněna doprovodnými přednáškami samotných vystavovatelů. Zároveň zde byla možnost koupit si milý dárek, který vytvořily šikovné ruce klientů v chráněných dílnách. A jako bonus celé výstavy bylo krásné a slunečné počasí, které přilákalo na výstaviště velké množství návštěvníků.

Rádi bychom touto cestou poděkovali naší kolegyni Janě Čaganové z Přerova, která nám ochotně vypomohla v našem “oslabeném” zlínském centru a ochotně se ujala našich přednášek pro veřejnost.

Už se těšíme na další, již třetí ročník výstavy, kde určitě nebudeme chybět.

Jarka, Zlín