Aukce pro Mamma HELP

Vydražením všech devíti částí speciální mozaiky výtvarnice Renáty Drábkové skončila včera aukce ve prospěch žen s rakovinou prsu v Paláci Křižík v Praze na Smíchově. Výtěžek ve výší 42 800 korun použije sdružení Mamma HELP na rozšíření sítě poraden pro onkologicky nemocné ženy i jejich rodiny.

V úterý 15. října, kdy v celém světě probíhají akce upozorňující na problematiku rakoviny prsu, se na výstavě s názvem PINK OCTOBER: Když něco chceš, tak to miluj, konala dražba jednoho z vystavených obrazů. Autorka Renáta Drábková svou fantaskní variaci na růžovou stužku, jenž je symbolem boje proti rakovině prsu, rozdělila na devět dílů, a věnovala je pacientské organizaci Mamma HELP.

„Celek může pomoci jednotlivci, jedinec může změnit svět. Všichni tvoříme celek. Je v našich srdcích, jakou zvolíme cestu.“ S tímto autorčiným vyznáním i poselstvím souzní i činnost Mamma HELPu. Pacientské sdružení Mamma HELP se už 14 let stará o ženy, které se právě dozvěděly o své nemoci, nebo již procházejí náročnou onkologickou léčbou. V současných sedmi poradnách, otevřených v Praze, Brně, Hradci Králové, Přerově, Zlíně, Plzni a Olomouci, terapeutky, které samy mají s rakovinou prsu osobní zkušenost, poradí a psychicky podpoří každoročně víc jak šest tisíc klientek.

„Těší nás, že aukce vynesla téměř 43 tisíce, a my tak budeme o krůček blíž k otevření další poradny. Již delší dobu usilujeme o její zřízení v Českých Budějovicích, zájem klientek i odborníků je ale také například v Jihlavě,“ říká Jana Drexlerová ze sdružení Mamma HELP.