Bohemian Gran Fondo: Závodit a pomáhat

Na první říjnový víkend je naplánovaná první cyklistická akce svého druhu v Česku, charitativní silniční závod v okolí Krumlova pomůže v boji proti rakovině…. 

Bohemian Gran Fondo – cyklistika, která bolí a zároveň v bolesti pomáhá. Na úvod měsíce října, celosvětově zaměřeného na boj proti rakovině prsu, je v Českém Krumlově pořádána zcela mimořádná cyklistická akce. Mimořádná svou sportovní náročností – každá ze tří tratí (46 km, 126 km a 186 km) má velmi náročný výškový profil – a je mimořádná svým společenským dopadem.

Účastníci neplatí organizátorům žádný startovací poplatek – organizace akce je hrazena z daru sponzorů a z privátních fondů. Registrační poplatek 1000 Kč každého účastníka je placen formou daňově odpočitatelného daru charitativnímu partnerovi akce, neziskové organizaci Mamma HELP, o.s., která má ve svém poslání pomoc ženám s onkologickým onemocněním prsu.

Cílem organizátorů je vedle mimořádného sportovního zážitku pro účastníky akce přinést co možná nejvíc finančních prostředků do boje s touto zákeřnou nemoci, která jen v naší zemi postihuje více než 6000 nových pacientů ročně. Každý zaplacený registrační poplatek dá sportovnímu zápolení vyšší smysl – vybrané peníze budou pomáhat v bolesti a v překonávání nemoci, kterou snad každý zná ze svého bližšího či vzdálenějšího okolí.

Organizátoři vybrali nejen sportovně náročné tratě, ale také tratě vedoucí nádhernou přírodou a procházející krajinou plnou historických odkazů, která je jednou z turisticky nejatraktivnějších oblastí Čech vůbec. Středobodem závodu je Český Krumlov, velkolepá historická památka zapsaná na seznamu UNESCO, celoroční cíl turistů z celého světa a místo s dostatečnou ubytovací kapacitou pro skvělý rodinný víkend.

Obtížností trati organizátory inspirovala La Marmotte, charitativním rozměrem pak cyklistická akce Pan Massachusetts Challenge, při níž se za jediný ročník vybere 40 milionů dolarů. Všechny peníze jdou na výzkum rakoviny.

„Jak jsem mohl závod La Marmotte dokončit, dodnes vůbec nechápu. V těch nejvypjatějších chvílích jsem si pořád jen opakoval, že to nemohu vzdát, že Petra na tom byla mnohem hůře a že to musím vydržet i já. Po více jak dvanácti hodinách na mne čekala v cíli s nově narostlými kraťoučkými vlasy i s naší patnáctiletou dcerou. Ve velmi emotivním finiši se zrodila první myšlenka na Bohemina Gran Fondo,“ říká Jiří Hlach, otec myšlenky a organizátor závodu. 

Hlavní myšlenkou akce je spojení mimořádného sportovního výkonu s projevem lidské sounáležitosti dokumentované poskytnutím finančních prostředků na podporu celospolečensky významného projektu.

Akce se koná 4.10.2014. Přijďte si i vy nejen zasoutěžit, poznat nové kraje či přátele, ale svou účastí podpořit i její ušlechtilý cíl – Race to Help, Help to Win.

Více informací: www.bohemiangranfondo.cz

Zdroj: www.mtbs.cz