Dražba oděvů ve Zlíně

Již po druhé náš zlínský Mamma HELP byl součástí dobročinné módní akce s dražbou originálních designérských oděvů . Fashion Event Dotek vznikla v roce 2012 z iniciativy studentů v rámci předmětu Projekty neziskových organizací na Ústavu marketingových komunikací FMK UTB ve Zlíně. Od té doby se rozrostla z původního galavečera s přehlídkou prací návrhářů z Ateliéru designu oděvu UTB ve Zlíně na významnou celodenní akci, do níž se zapojují odborníci a talentovaní návrháři z Česka i zahraničí.

Tvoří ji dvě části – Fashion Talk složený z přednášek expertů z módního průmyslu, kteří se s návštěvníky dělí o své know-how, postřehy, aktuální trendy i cenné zkušenosti, a večerní Fashion Show s přehlídkami mladých, talentovaných návrhářů z Česka i zahraničí, jež reflektují různé zdroje inspirace. Celá událost tak návštěvníkům přibližuje aktuální módní dění na české i světové scéně.

Vyvrcholením každého ročníku je aukce originální dražitelné kolekce ušité studenty Ateliéru designu oděvu FMK UTB, jejíž výtěžek je darován vybrané neziskové organizaci. Za dobu působení projektu bylo vybráno více než 100 000 Kč, které byly využity na podporu organizací Dotek, o.p.s., podporující seniory a pacienty s Alzheimerovou chorobou a Mamma Help. Jsme moc rádi, že jste si i pro letošní rok vybrali opět naši organizaci. Večer byl skvělý, modely dech beroucí , dražba napínavá-vydražilo se krásných 20 tisíc korun…prostě studenti ze Zlína  zaslouží velký potlesk.

Katka Vondráčková