Rakovina prsu ve fotografii. Škola Michael s Mamma HELP vystavují na radnici

Spolu se zasedáním hořického zastupitelstva proběhla v pondělí 23. dubna ve foyer Divadelního sálu na radnici vernisáž výstavy uměleckých fotografií s námětem ženských aktů poznamenaných rakovinou prsu. Autory jsou studenti školy Michael, kteří je vytvořili pro sdružení Mamma HELP, z. s., jež dlouhodobě pomáhá ženám s tímto onemocněním.

„Naším posláním je poskytovat odbornou péči pacientkám a pomoci při řešení jejich osobních problémů, které tuto nemoc doprovázejí. Některé naše pracovnice mají vlastní zkušenost s nádorovým onemocněním, jejich pomoc je tudíž bezprostřední, lidská,“ nastínila výčet odborné činnosti Mamma HELP centra jeho koordinátorka Jana Smetanová z Hradce Králové.

Během vernisáže promluvila také Jana Sieberová, zakladatelka hořického hospicu Duha, který výstavu spoluinicioval. Kromě prevence zmínila i důležitost vzniku dalších pětadvaceti hospiců v ČR, které inspirovalo založení toho hořického. „Pro pacienty je v případě onkologických onemocnění  velmi důležitá důvěra v pomoc našich pracovníků, nemoc si nevybírá podle věku, naším nejmladším je i dvouletý pacient,“ vysvětlila přítomným potřebnost hospicových zařízení Jana Sieberová.

Během vernisáže vystoupily studentky kytarového a flétnového souboru ZUŠ Hořice, jejichž tklivé melodie umocnily důstojnost a vážnost problematiky nádorových onemocnění. Výstava je pro veřejnost zdarma k vidění během otevíracích hodin úřadu do 18. května.

Fotografie si můžete prohlédnout zde >>