Dýňová slavnost

Otevřená zahrada, kterou provozuje Nadace Partnerství v centru Brna na ulici Údolní 33, je místem pro odpočinek, vzdělání i zábavu. V areálu najdete ukázkové pasivní administrativní  budovy a dvě krásné zelené zahrady – výukovou zahradu čtyř živlů se vzdělávacími stanovišti a bývalou klášterní Boromejskou zahradu s malou městkou farmou.

Na tomto překrásném místě se dne 13.10. 2019 od 10.00 do 17.00 hodin uskuteční sedmý ročník dýňové slavnosti.

Mamma HELP se této skvělé akce pro rodiny s dětmi účastní také. Na našem stánku bude probíhat benefiční prodej zvířátek, dýní a podzimních dekorací. Nebude chybět ochutnávka našeho nealkoholického piva Mamma BEER. A pro děti bude připravený malý workshop. Z připravených materiálů si vyrobí malé dýně s překvapením, které si odnesou na památku.´Jednoduše na našem stánku nezapomeneme na žádného člena rodiny.

Zahrada oděná do barev podzimu nabídne svá prostranství i zákoutí kulinářským, výtvarným, hudebním i herním zážitkům. Zveme pěstitele, farmáře a kuchaře, kteří to s dýněmi umí, aby předvedli svoje umění.

Zveme milovníky vaření, aby se zapojili do kulinářské soutěže o nejlepší dýňovou pomazánku. Porotou budou degustátoři z řad návštěvníků. Tři nejlepší pomazánky odměníme.

Malí i velcí se můžou zapojit do soutěže o nejhezčího dýňového bubáka. Stačí přijít a popustit uzdu své fantazii. Všechno potřebné, včetně dýní, bude na místě připravené. Dýňové výtvory rozzáříme a vybereme tři nejlepší bubáky z obou kategorií – děti a dospělí.

Děti si užijí tvořivé podzimní dílny a společně s rodiči se pobaví v podzimně laděném fotokoutku.

Kulturním osvěžením bude vystoupení mladé brněnské harmonikářky Terezy Škrhákové a také divadelní představení.

Zapište si tento den do svého diáře a neváhejte přijít s celou rodinou a přáteli. Užijete si zde nezapomenutelný krásný podzimní den.

Monika

Dýňová slavnost

 

Dýňová slavnost

 

Nadace partnerství