Hard Rock Cafe bojuje proti rakovině prsu – začíná PINKTOBER

Série koncertů Hard Rock Cafe Praha jako součást 15. ročníku charitativní akce na podporu boje proti rakovině prsu ve spolupráci se společností AVON

Praha, 24. září 2014 – Hard Rock Cafe Praha vyzývá fanoušky, hudebníky a přátele, aby se přidali k 15. ročníku PINKTOBER® kampaně! Série koncertů během října podpoří veřejnou sbírku AVON konta proti rakovině prsu.

Program 15. ročníku PINKTOBERu, probíhající v září a říjnu po celém světě, zahrnuje pochody proti rakovině prsu, módní přehlídky, koncerty, speciální PINK menu a mnoho dalších akcí. Každý návštěvník jakéhokoli podniku Hard Rock tak pomáhá zvyšovat povědomí o problematice, která ovlivňuje životy milionů lidí. Výtěžek kampaně je pak věnován na další výzkum rakoviny prsu.

Koncerty v Hard Rock Cafe Praha

Hard Rock Cafe Praha připravilo sérii tří speciálních koncertů.

3. října bude Pinktober v Praze zahájen speciálním akustickým koncertem Marka Ztraceného. Marek má za sebou nedávný úspěch se singlem Sex s ex, který se držel na prvním místě nejhranějších skladeb po neuvěřitelných 12 týdnů. Poslední satirický singl Povolání syn již mohou fanoušci slyšet v rádiích a vznikl k němu i originální animovaný videoklip. Díky tvrdé práci má Marek za sebou veleúspěšnou koncertní sezónu, na Kryštof kempu Marek zahrál před tisícovkami lidí.

Janek Ledecký pokřtí v rámci Pinktoberu 15. října desku Všichni dobří andělé, první řadové album po devíti letech. Deska bude výjimečná především tím, že každou skladbu si Janek rozdělí s jedním či více kolegy z branže. Můžeme se tak těšit, že na křtu vystoupí spolu s některými hosty alba, kterými jsou třeba písničkář Ivan Hlas, rockerka Marta Jandová, frontman Kabátů Pepa Vojtek, Lucie Vondráčková nebo Ivana Chýlková. Právě s Ivanou nazpíval singl Všichni dobří andělé, který již koluje českým éterem. „Zpěváci a zpěvačky, kteří se na nahrávce objeví, jsou lidé, se kterými už dlouho spolupracuji, něco jsem s nimi zažil a většinou i účinkovali v mých projektech. Není za tím žádný kalkul, spíš setkání se starými přáteli ve studiu,“ dodává Ledecký.

Sérii koncertů uzavře 24. října křest dlouho očekávané desky Chinaski, která bude mít stejný název jako studia Rockfield, kde v zářijových dnech vznikala. Kapela tak mohla čerpat inspiraci v prostředí, ve kterém byly nahrány hity skupin jako jsou Oasis, Coldplay nebo Queen. Na kolekci nových skladeb dohlížel producent Manic Street Preachers Greg Haver, který s Chinaski spolupracoval už na dvou úspěšných skladbách Stížnost a Hlavolam.

“Spojuje nás odhodlání natočit nejlepší desku týhle skupiny a Greg je pro!“ doplňuje zpěvák Michal Malátný. Netrpělivě tak očekáváme křest desky Rockfield, která slibuje velkou událost!

Výtěžek ze vstupného ze všech koncertů putuje na veřejnou sbírku AVON konto proti rakovině prsu.

„Jsme velmi rádi, že jsme se již potřetí stali partnery pražského Piktoberu, na kterém opět vystoupí skvělí hudebníci. Peníze budou předány na lokální projekty zaměřené na boj s tímto zákeřným onemocněním. Pomohou motivovat další ženy k pravidelné návštěvě screeningových center, protože prevence je zejména u rakoviny prsu tím nejzásadnějším,“ uvedla manažerka PR a reklamy společnosti AVON pro Českou a Slovenskou republiku Alena Pytlíčková.

 

PROGRAM PINKTOBERU 2014

 

Co: Akustický koncert Marka Ztraceného
Kdy: 3. 10. 2014 20:00
Kde: Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1
Vstup: 150 Kč, předprodej v Hard Rock Cafe Praha

Pinktober

 

Co: Křest desky Všichni dobří andělé Janka Ledeckého
Kdy: 15. 10. 2014 20:00
Kde: Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1
Vstup: 150 Kč, předprodej v Hard Rock Cafe Praha

Pinktober

 

Co: Křest desky Rockfield kapely Chinaski
Kdy: 24. 10. 2014 20:00
Kde: Hard Rock Cafe Praha, Malé náměstí 3, Praha 1
Vstup: 250 Kč, předprodej na http://www.chinaskishop.cz/ROCKFIELD

Pinktober

 

Podpořte nás nákupem

Svou podporu můžete vyjádřit také nákupem předmětů ze speciální sady merchandise – k dispozici jsou dámská PINKTOBER trička (740Kč) a také limitovaná edice náramků (30 Kč). Dámské tričko má modrou barvu – symbolizuje tak duševní i fyzickou sílu a jeho součástí je také růžová stužka s ozdobnými růžemi.

Dámské PINKTOBER triko je k dostání ve všech podnicích Hard Rock, včetně Cafe, Hotel a Casino, pánské je pak dostupné v každém Hard Rock Hotelu. Všechny PINKTOBER produkty jsou online k dostání exkluzivně na www.rockshop.hardrock.com. Výtěžek z prodeje je pak rozdělen mezi řadu společností a charit, zabývajících se rakovinou prsu – 15% z ceny jde přímo na výzkum a kampaně pro šíření povědomí o celé problematice.

Flight for the Cure

Hard Rock v rámci kampaně nabízí také limitovanou edici alkoholických nápojů, včetně Flight for the Cure –růžových margaritas (meloun, granátové jablko, lesní ovoce). Jako další PINKTOBER drinky Hard Rock nabízí novinku v podobě Red Berry Press, brusinkového koktejlu podávaného jako french press (ovoce je tedy do koktejlu průběžně louhováno) a také nealkoholického Wildberry smoothie s příchutí lesní směsi.

Pro vice informací navštivte http://www.hardrock.com/cafes/prague/ nebo https://www.facebook.com/HardRockCafePraha?fref=ts

 

O „Hard Rock International“

S celkovým počtem 190 provozoven v 58 zemích, včetně 144 cafes a 21 hotelů a 10 kasin, se Hard Rock International (HRI) řadí mezi celosvětově nejuznávanější společnosti. Počínaje kytarou Erica Claptona, Hard Rock dnes vlastní největší sbírku hudebních předmětů, které jsou vystaveny v provozovnách po celém světě. Hard Rock je také známý díky živým hudebním vystoupením, sběratelským kouskům oblečení a obrovskou sbírkou hudebních upomínkových předmětů. HRI vlastní světovou ochrannou známku pro všechny značky Hard Rock. Společnost vlastní, operuje a pronajímá ve franšízách restaurace v předních metropolích, které zahrnují Londýn, New York, San Francisco, Sydney a Dubai. HRI také vlastní, licencuje a řídí hotely a kasina po celém světě. Destinace zahrnují dva nejúspěšnější hotely a kasina v Tampě a v Hollywoodu, obojí na Floridě, které vlastní a řídí mateřská společnost HRI „The Seminole Tribe of Florida“, dále Bali, Biloxi, Chicago, Cancun, Ibiza, Las Vegas, Palm Springs, San Diego a Singapore. Mezi nastávající lokality Hard Rock Cafe patří Soul, San Juan a Marseille. Nové projekty ve fázi rozvoje hotelů zahrnují Los Cabos, Abu Dhabi a Shenzhen a Haikou v Číně. Pro více informací o Hard Rock International navštivte www.hardrock.com.

O projektu „AVON proti rakovině prsu“

Společnost AVON Cosmetics ČR se do celosvětového charitativního projektu AVON proti rakovině prsu zapojila v roce 1997. Každoročně se v rámci AVON Pochodu proti rakovině prsu vydávají tisíce lidí do ulic, aby podpořily a dodaly naději ženám, které byly touto nemocí zasaženy. Ročníku 2014 se zúčastnilo rekordních 19 980 pochodujících a vstupenek na akci, Triček proti rakovině prsu, bylo prodáno téměř 40 000. Za 18 let fungování projektu bylo díky Avonu předáno na boj s tímto onemocněním téměř 90 milionů korun. Získané finanční prostředky jsou věnovány na projekty spojené s prevencí a bojem proti rakovině prsu. Mezi nejvýznamější patří např. sponzoring bezplatné AVON linky 800 180 880, sponzoring vyhodnocování screeningového programu, preventivní programy a příspěvky na vyšetření prsu v projektu Ženy ženám. Ambasadorkami a tvářemi projektu se staly: Simona Stašová, Monika Absolonová, Mahulena Bočanová, Ivana Gottová, Gábina Partyšová, Iva Pazderková, Olga Šípková, Kateřina Brožová, Tonya Graves, Lenka Filipová a Markéta Hrubešová. Dlouhodobými partnery projektu AVON proti rakovině prsu jsou: pacientská organizace Mamma HELP, Asociace mamodiagnostiků ČR a Aliance žen s rakovinou prsu. Více na zdravaprsa.cz nebo FB Avon Pochod.

 

PR: BrainZone Promotion

Larisa Blichová                 larisa.blichova@brainzone.cz
m: +420 739 592 931