Kosmetika Capri letos navštívila 6 českých měst, aby ukázala onkologickým pacientkám, jak pečovat o svoji pleť a zlepšit její kvalitu

Pleť žen, které si prošly náročným onkologickým onemocněním, se dostává do rovnováhy díky kozím surovinám, kterými jsou přípravky Kosmetiky Capri doslova nabité.

Česká kozí Kosmetika Capri je světovým unikátem a dnes víme, že umí pomoci nejen s krásou, ale i se zdravím. Vyrábí jediné české kosmetické produkty s vysokým obsahem jednotlivých složek kozího mléka jako je syrovátka, tuk, tvaroh a kolostrum, které jsou klíčové pro zdraví a krásu pokožky.

„Zjistili jsme, že mléčné bakterie regulují blahodárně mikrobiom lidské pokožky a to i po úspěšné onkologické léčbě,“ říká Ing. Jitka Poláková ředitelka firmy Kosmetika Capri a spolutvůrkyně více než 80 originálních kosmetických receptur.

O spolupráci s Mamma HELP

V roce 2019 proběhla velmi úzká spolupráce s Mamma HELP centry po celé České republice. Setkání pro ženy po onkologické léčbě, na kterém si mohly účastnice kosmetiku vyzkoušet, proběhla v celkem 6 městech. Kromě hlavního města Prahy navštívil tým Kosmetiky Capri také Brno, Zlín, Plzeň, České Budějovice a Hradec Králové. Ohlasy na kozí kosmetické produkty jsou skvělé.

„Po onkologické léčně potřebuje kůže jiné složení přípravků, protože pokožka je velmi citlivá a nesnese zátěžové látky,“ říká Ing. Jitka Poláková a dodává: „Kozí kosmetika zpracovává v přípravcích, jako jediná na světě ve vysokých koncentracích kozí mléko, syrovátku, tuk a tvaroh. Ve více než 80-ti recepturách se prokázala vysoká snášenlivost pro citlivou pleť a pozitivní vliv na složení kožního mikrobiomu. Přípravky s obsahem složek kozího mléka jsou účinné pro svoji biologicky aktivní hodnotu – podporují obnovu kožní bariéry, stabilizují pH ochranného filmu, kozí tuk je ideálním transportním prostředkem účinných látek do hlubších vrstev pokožky, což funguje mimo jiné i na degenerativní změny pokožky způsobené stárnutím.“

O testování kosmetických přípravků s názvem „Buďte krásná“

20 klientek Mamma HELP center se od 20. května do 20. června 2019 zúčastnilo profesionálního testování vybraných produktů. Pod názvem „Buďte krásná“ testovaly vybrané ženy stejný balíček produktů. „Pečlivě jsme vybrali 7 produktů značky Le Chaton, se kterými o sebe, po dobu 1 měsíce, ženy pečovaly. Výsledky ještě vyhodnocujeme, ale už nyní víme, že došlo k výraznému zlepšení pleti všech žen. Především se narušená pleť klientek začala zlepšovat, zmizelo spoustu nesrovnalostí, šupinatých míst a zarudnutí,“ říká profesionální kosmetička firmy Zuzana Kučerová.

V září 2019 se ještě účastnice testování mohou těšit na závěrečný Ladies Day, kde budou prezentovány finální výsledky testování. „Na setkání se velmi těšíme a je nám ctí, že budeme moci přivítat i zajímavé hosty,“ říká ředitelka firmy Kosmetika Capri Ing. Jitka Poláková. Závěrečnou přednášku totiž pravděpodobně navštíví profesorka MUDr. Petra Tesařová, CSc., která vede Onkologickou kliniku 1. Lékařské Fakulty Univerzity Karlovy a působí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Bude to již její druhé setkání, kterého se zúčastní. Dalším očekávaným hostem je celostní lékařka MUDr. Danka Eklová, která Kosmetiku Capri používá, doporučuje ji a především je odbornicí na téma Mikrobiom střev, který s Mikrobiomem pokožky úzce souvisí.

Ženy měly možnost testovat 7 přípravků, které jim zajistily komplexní péči o pleť. Šlo o tyto přípravky: Čistící pleťová voda Sensitiv, Zklidňující pleťové mléko Sensitiv, Omlazující pleťové sérum Retinol LIKE, Zklidňující maska bez konzervantů CALMÉ M, Krém okolo očí ESPRIT CLAIR K, Výživný denní krém s vitamínem E, Noční regenerační krém s růžovým olejem.

O Mamma HELP

Mamma HELP centra úspěšně fungují od roku 2000 a poskytují cílenou péči, individuální poradenství a kvalifikovanou pomoc ženám s nádorovým onemocněním prsu. Centra navštěvují pacientky ihned poté, co jim byla sdělena onkologická diagnóza, klientky v dlouhodobé léčbě a také v rekonvalescenci. Veškeré služby jsou poskytovány bezplatně. Po celé republice funguje 8 center.

„Setkání, kde se pacientky dozvídají podrobnosti o kozí kosmetice a mohou si prakticky produkty vyzkoušet, měly velmi kladné ohlasy,“ říká Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELP. „Oceňujeme také velmi fundované a zároveň srozumitelně podané informace k mechanismu účinků těchto bezesporu zajímavých produktů.“

O Mikrobiomu

Bakteriální orgán ovlivňující funkci celého těla. Je to označení pro mikrobiální osídlení lidského těla. Jedná se o soubor bakterií, kvasinek, hub, virů a protozoí (prvoků) vyskytujících se na lidském těle a v něm. Zdravý mikrobiom je zásadní pro naši vitalitu, zdraví i zdravou hmotnost. Složení mikrobiomu je u každého člověka unikátní, proto někteří vědci mikrobiom označují jako druhý genom. Mikrobiom je v našich střevech i na kůži.

O Kosmetice Capri

Přípravky Kosmetiky Capri se vyrábějí v Čím u Nového Knína, jsou lokální a tím pádem způsobují minimální dopravní a skladovací zátěž, nezatěžují výrobou ani svými obaly životní prostředí, jsou 100% recyklovatelné, podporují obnovu a zachování živočišného druhu – koz.

Přípravky a další informace jsou k dispozici 24 hodin denně na www.kosmetikacapri.cz.

Kosmetika Capri

RYCHLÝ PR KONTAKT: Lucie Šarešová, 774 226 355, lucie.saresova@inspirals.cz