Krásné 25. výročí svého založení slaví v letošním roce ARCUS – Život, z. s.

Z iniciativy pacientky onkologie Ing. Dany Ventlukové  za podpory MUDr. Miluše Dolečkové, lékařky onkologického oddělení Nemocnice Č. Budějovice, a.s., vznikl před 25 lety tento klub a pomáhá nemocným až do dnešního dne!

Po Ing.Daně Ventlukové se ve vedení jihočeského klubu vystřídalo několik nezapomenutelných žen – Míša Bouchalová, Marie Kopřivová a od roku 2004 je to až do dnešního dne Edith Šrámková. Společně s Evou Herdovou a Dášou Kloudovou nabízejí všem potřebným svůj osobní příklad a jsou často jejich průvodcem náročným onkologickým onemocněním. Zajišťují odborné přednášky, výlety, spoustu společenských akcí.

Jejich velkou oporou je MUDr. Hana Šiffnerová, lékařka onkologického oddělení Nemocnice Č. Budějovice, a.s.

Při prezentaci jejich 25 let společného života mne zaujaly nejen záběry z jejich akcí a činnosti, ale zejména jejich elán, úsměv na rtech a zpěv! Všichni na záběrech si vesele prozpěvovali a užívali si společné chvíle!

Chtěla bych jim moc poděkovat za to, že od doby, kdy naše jihočeské Mamma HELP centrum vzniklo, až do dnešního dne jsou nám vždy inspirací, oporou a můžeme se společně setkávat na různých akcích – třeba na našich pochodech, při celostátní akci “Plaveme prsa” , nebo při květinovém dni – Českém dni proti rakovině.

Tyto skvělé ženy jsou nám velkým příkladem a jsme šťastné, že zde máme takové “parťačky”!

Do dalších let jejich činnosti jim přejeme zejména ZDRAVÍ a neutuchající elán, kdy neváhají podat pomocnou ruku všem těm, kteří to právě potřebují!

Lída Kubátová, koordinátorka Mamma HELP centra České Budějovice