Kosmetika Capri v letošním roce spolupracuje s Mamma HELP centry

Výjimečná česká kosmetika vyráběná s vysokým obsahem kozího mléka nebo syrovátky a tím i mléčných bakterií reguluje blahodárně mikrobiom lidské pokožky a to i po úspěšné onkologické léčbě.

V roce 2019 proto započala užší spolupráce s jednotlivými Mamma HELP centry po celé České republice. 12. února proběhlo setkání v Českých Budějovicích a 26. února v Hradci Králové. Následovat budou jarní setkání ve městech: Brno (24.4.), Zlín (29.5.), Plzeň  (4.6.), Olomouc (12.6.).

Kosmetika Capri

„Po onkologické léčně potřebuje kůže jiné složení přípravků, protože pokožka je velmi citlivá a nesnese zátěžové látky,“ říká Ing. Jitka Poláková, zakladatelka firmy Kosmetika Capri a dodává: „Kozí kosmetika zpracovává v přípravcích, jako jediná na světě ve vysokých koncentracích kozí mléko, syrovátku, tuk a tvaroh. Ve více než 80-ti recepturách se prokázala vysoká snášenlivost na citlivou pleť a pozitivní vliv na složení kožního mikrobiomu. Přípravky s obsahem složek kozího mléka jsou účinné pro svoji biologicky aktivní hodnotu – podporují obnovu kožní bariéry, stabilizují pH ochranného filmu, kozí tuk je ideálním transportním prostředkem účinných látek do hlubších vrstev pokožky, což funguje mimo jiné i na degenerativní změny pokožky způsobené stárnutím.“

Mamma HELP centra úspěšně fungují od roku 2000 a poskytují cílenou péči, individuální poradenství a kvalifikovanou pomoc ženám s nádorovým onemocněním prsu. Centra navštěvují pacientky ihned poté, co jim byla sdělena onkologická diagnóza, klientky v dlouhodobé léčbě a také v rekonvalescenci. Veškeré služby jsou poskytovány bezplatně. Po celé republice funguje osm Mamma HELP center.

„Setkání, kde se pacientky dozvídají podrobnosti o kozí kosmetice a mohou si prakticky produkty vyzkoušet, mají velmi kladné ohlasy,“ říká Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka Mamma HELP. „Oceňujeme také velmi fundované a zároveň srozumitelně podané informace k mechanismu účinků těchto bezesporu zajímavých produktů.“

Co je to Mikrobiom?

Bakteriální orgán ovlivňující funkci celého těla. Je to označení pro mikrobiální osídlení lidského těla. Jedná se o soubor bakterií, kvasinek, hub, virů a protozoí (prvoků) vyskytujících se na lidském těle a v něm. Zdravý mikrobiom je zásadní pro naši vitalitu, zdraví i zdravou hmotnost. Složení mikrobiomu je u každého člověka unikátní, proto někteří vědci mikrobiom označují jako druhý genom. Mikrobiom je v našich střevech i na kůži.

Ukazuje se, že 24 leté bádání při zpracování kozích ingrediencí v Čechách nachází v současnosti obrovský smysl a využití při prevenci a léčbě onko onemocnění. Produkty na bázi kozích ingrediencí pomohou v budoucnu mnoha lidem.

Kosmetika Capri

Přípravky Kosmetiky Capri se vyrábějí v Čími u Nového Knína, jsou lokální a tím pádem způsobují minimální dopravní a skladovací zátěž, nezatěžují výrobou ani svými obaly životní prostředí, jsou 100% recyklovatelné, podporují obnovu a zachování živočišného druhu – koz.

Kosmetika Capri

 

RYCHLÝ PR KONTAKT:

Lucie Šarešová, 774 226 355, lucie.saresova@inspirals.cz / Jana Vanišová, 725 415 549, jana.vanisova@inspirals.cz