Marcela Mejstříková, držitelka ceny Via Bona v kategorii Závěť pomáhá, v rezidenci amerického velvyslance

„Setkání vítězů, partnerů a  patronů ceny Via Bona a přátel filantropie se Stephanem B. Kingem, velvyslancem Spojených států amerických v ČR v jeho rezidenci bylo pro mě i mou kolegyni, která mne doprovázela, velkým zážitkem,“ říká mammahelpka Marcela Mejstříková, která před nedávnem získala cenu v kategorii Závěť pomáhá. Celou akci moderoval pan Jiří Bárta, výkonný ředitel Nadace VIA.

Pan velvyslanec na setkání hovořil o významu a přínosu dárcovství, které již mnoho let probíhá v USA a také ocenil význam Nadace VIA v České republice a jejich vzájemnou spolupráci. Potom byli představeni vítězové jednotlivých kategorií a držitelé ocenění, které VIA každoročně uděluje. Měli příležitost pohovořit o tom, co je přivedlo k rozhodnutí stát se dárcem. Marcela velmi upřímně popsala, co ji k nám před lety přivedlo, a jak přirozené pro ni bylo sepsat závěť  právě ve prospěch Mamma HELPu. A neopomněla zmínit ani naše nadcházející 20. výročí – vždyť i ona je už dvacet let s námi a patří k našim zakládajícím členkám a pamětnicím.

Po oficiální části došlo na rozhovory mezi ostatními oceněnými, a Marcela s Jarkou se rozhodly oslovit i pana velvyslance a blíže se s ním seznámit. Jak vidíte z fotografií, šlo o neformální rozhovor ve velmi přívětivém duchu. Došlo i na intimnosti (přiznání Marcelina věku a následně věku pana velvyslance) a velmi přátelskou debatu. Gratulujeme!