Více než 570.000,- Kč na pomoc ženám s rakovinou prsu

Celkem 121.661 korun věnovali zákazníci a samotná obchodní centra společnosti Tesco Stores ČR a.s. pro pacientskou organizací  Mamma HELP v rámci projektu Měsíc v růžové. Dalších 451.657 korun přidává Tesco. Jedná se o příspěvek z prodeje čerstvých hub a květin v hypermarketech Tesco během října. Výtěžek z projektu bude věnován na podpůrnou péči při onemocnění rakovinou prsu a podporu zvýšení prevence této nemoci.

„Letos se akce konala již pošesté, takže povědomí o akci je stále vyšší a daří se i zvyšovat informovanost na sociálních sítích,“ uvedla Renata Nejtková, marketingová manažerka obchodních center Tesco. „Letos jsme navíc již podruhé vsadili na oblíbené únikovky, které byly v několika obchodních centrech pro zájemce zdarma. Právě díky této aktivitě se podařilo od návštěvníků únikovek vybrat do kasiček částku 43.000,- Kč.  Do dalších kasiček nám zákazníci jak v jednotlivých obchodech, tak i na dalších akcích pořádaných k Měsíci v růžové přispěli dalšími 18..661,- Kč a za naše obchodní centra jsme dalších 60.000 ,- poslali přímo na účet organizace Mamma HELP. Všem, kteří nezůstali k situaci nemocných žen a jejich rodin lhostejní a jakkoliv projekt Měsíc v růžové podpořili, patří naše obrovské poděkování,“ dodala Nejtková.

Partnery projektu byly i některé obchody, konkrétně obchod Orsay, Reserved, dm drogerie, kavárna Retro Coffee nebo Naturhouse. Dalšími partnery Měsíce v růžové je již dlouhodobě Král vín České republiky. Velikým přispěvatelem je samotný společnosti Tesco Stores ČR a.s., která již několikátým rokem pomáhá svým projektem Go Pink. „Máme velkou radost, že se podařilo i díky naším zákazníkům vybrat téměř 600 000 korun a podpořit skvělé projekty organizace Mamma HELP,“ říká Patrik Dojčinovič, výkonný ředitel Tesco ČR.

Pacientská organizace Mamma HELP letos zaznamenává zvýšenou návštěvnost Mamma HELP center a také svých odborných poraden pro rodiny onkologických pacientek s dětmi. „Jsem proto moc ráda, že díky Měsíci v růžové a ochotě obrovského množství lidí přispět finančně třeba i nepatrnou částkou můžeme všem, kdo se na nás obrátí, poskytnout i nadále potřebnou péči zdarma. Tesco Stores patří již šest let k našim největším partnerům a já si velmi vážím přístupu této společnosti k potřebám žen, kterým se radikálně změnil život v důsledku zákeřného onemocnění,“ říká ředitelka Mamma HELP Jana Drexlerová „Naše velké poděkování si zaslouží také lidé, kteří každoroční říjnové akce v obchodních centrech vymýšlí a organizují, a umožňují nám tak oslovit tisíce lidí, kterým můžeme předat potřebné informace k možnostem prevence, pokud jde o nejrozšířenější ženskou onkologickou diagnózu – rakovinu prsu.“

O Nákupním centru Eden

Nákupní centrum Eden bylo postaveno v roce 2005. Na rozloze 30 800 m2 nabízí více než 100 obchodů, kde zákazníci najdou vše – od potravin Tesco Extra, přes módu pro mladou i střední generaci, zábavu, fitness, hračky, občerstvení či potřeby pro domácnost a nepostradatelné služby, jako jsou výroba klíčů či pobočka České pošty. Centrum se nachází na frekventované křižovatce U Slavie / Vršovická a řidiči zde mohou využít téměř 1000 parkovacích míst až na 3 hodiny zdarma. Více na www.nceden.cz.

O Mamma HELP, z.s.

Sdružení bylo založeno v roce 1999. Jedná se o nevládní neziskovou organizací, která sdružuje ženy s diagnózou rakovina prsu a jejich blízké, lékaře, sestry a sympatizanty. Ročně se na síť Mamma HELP center (Praha, Brno, Olomouc, Hradec Králové, Přerov, Zlín, Plzeň, České Budějovice) obrátí téměř 7000 klientek a klientů.  Mamma HELP personálně zajišťuje také Avon linku za zdravá prsa. Všechny služby jsou poskytovány zdarma.

V případě zájmu o další informace, prosím, kontaktujte:

Renata Nejtková, Mall Marketing Manager,
e-mail: renata.nejtkova@tesco.com,tel.725 839 991

Mamma HELP, z. s.
Mgr. Jana Drexlerová, tel.: 739 632 883, Petra PLánková, tel.: 720 958 625